Divadelní předplatné ZÁŘÍ 2018 – LEDEN 2019

Divadelní předplatné
ZÁŘÍ 2018 – LEDEN 2019
Vážení přátelé divadla!
Startujeme 25. divadelní sezonu: Divadelní předplatné září 2018 – leden 2019. Jak jste již zvyklí, v rámci předplatného opět uvidíte pět představení uváděných kamennými divadly a agenturami, další dvě hry pak uvedou neprofesionální soubory jako součást již zavedené soutěžní přehlídky amatérského divadla Orlická Thálie.
Podobně jako před půlrokem vás prosíme: věnujte pozornost rezervačnímu on-line systému Klubcentra. Abyste si udrželi svá místa, bude pro vás důležité dodržet termín uzávěrky rezervace. Pokud tak neučiníte, budou vaše místa uvolněna pro jiné zájemce. Změna titulů i termínů je vyhrazena, proto sledujte podrobnosti o jednotlivých představeních na plakátech, nebo se informujte v Informačním centru na ústecké radnici (tel. 465 514 271). Program lze vyhledat i na internetových stránkách Klubcentra www.klubcentrum.cz .
Věřím, že vás nabídka divadelních představení opět osloví a těším se s vámi na shledanou v našem krásném Roškotově divadle.
Karel Pokorný, ředitel Klubcentra
Karel Pokorný, ředitel Klubcentra
PROGRAM
Sobota 15. září 2018
19:30
JEZINKY A BEZINKY ANEB ARSENIK A STARÉ TETY
JOSEPH KESSELRING
DS bratří Mrštíků Boleradice

PŮVODNÍ BROADWAYSKÁ PRODUKCE HOWARDA LINDSAYE A RUSSELA CROUSEHO
Jezinky a bezinky, někdy též uváděné pod názvem Arsenik a staré tety (v originále Arsenic and Old Lace), je divadelní hra amerického dramatika Josepha Kesselringa, kterou napsal v roce 1939. Jedná se o černou komedii, která měla premiéru 10. ledna 1941 ve Fulton Theatre na Broadwayi. Po 1 444 odehraných přestaveních měla derniéru 17. června 1944. Byl to Jan Werich, který tam tuto hru viděl a který ji nechal přeložit a uvést v Čechách v roce 1958. Důvodem jeho nadšení byl fakt, že se na divadle ještě nikdy předtím tolik nesmál…! Tedy právě jemu jsme dnes vděčni za to, že se můžeme i my bavit jednou z nejslavnějších detektivních komedií světové dramatiky, jejíž děj se odehrává v milém a pohodlném domě, z jehož stěn dýchá spíš atmosféra viktoriánské Anglie než newyorský Brooklyn padesátých let. Dvě starší elegantní dámy, sestry Abby a Marta Brewsterovy, příjemné a pohostinné slečny, zvou podobně staré pány na bezinkové víno… V této rajské pohodě se však dějí věci nadmíru podezřelé...

Režie: Jiří BRABEC.
Hrají: Marie SOKOLÁŘOVÁ, Iva KAHOUNOVÁ, Radek OMASTA, Luboš STRAKA, Jiří MERLÍČEK, Kateřina KORÁBOVÁ, Jan KORÁB, Karel SVOBODA / Juraj HÁDER, Jan VYSTOUPIL, Miroslav STROUHAL j.h., Jan POKORNÝ j.h., Jiří JANDA, Jindřich KAHOUN.

Představení je zařazeno do přehlídky Orlická Thálie 2018

Délka představení: 90 minut plus přestávka
 
Úterý 2. října 2018
19:30

SEX PRO POKROČILÉ
MICHELE RIML
Studio DVA divadlo

Jak získat návod na oživení dlouholetého manželství? Je řešením vzrušující víkend v hotelu a příručka „Sex pro pokročilé“? Jindřich a Alice byli kdysi šťastný pár, ale
pětadvacet let manželství zanechalo své stopy. Vášeň je pryč. Dostane jejich láska ještě šanci? Škádlení, veselé akty zoufalství a objevování pravdy více než erotogenních zón nadchlo diváky této kanadské komedie po celém světě. Sex pro pokročilé nemusí být nevyhnutelně pokročilý sex, ale pro záchranu vztahu může znamenat mnohem víc…
 
Režie: Darina ABRAHÁMOVÁ.
Hrají: Jana KRAUSOVÁ a Karel RODEN.

Délka představení: 100 minut bez přestávky
 
Pondělí 15. října 2018
19:30


ZAVŘETE OČI, SWING PŘICHÁZÍ…
VLASTA ŽEHROVÁ
Divadlo v Řeznické

V prostorách Divadla v Řeznické sídlila na začátku 20. století věhlasná vinárna "V chaloupce", kam čas od času zavítal i charismatický Oldřich Nový. Touto inscenací, kombinující fakta s fikcí, se k nám vrací, aby zavzpomínal na dobu největší slávy filmových ateliérů na Barrandově. Je láska jen Fata morgána? Sex, drogy a swing. Módní salon Rosenbaum a reklamy Baťa. Lesk a bída filmových legend a hvězd Barrandova. Adina - Lída - Miloš Havel - R. A. Dvorský.
To vše za doprovodu swingových písní, které podtrhují atmosféru tehdejší rozporuplné doby.
Inscenace vznikla k oslavám výročí 100 let státnosti České republiky. Jde o autorský hudební projekt, ve kterém je vycházeno z historických faktů.

Režie: Vlasta ŽEHROVÁ.
Hrají: Kateřina STEINEROVÁ, Vlasta ŽEHROVÁ, Ondřej KAVAN, Zbyněk FRIC.
Klavírní doprovod: Jiří TOUFAR

Délka představení: 90 minut
 
Sobota 17. listopadu 2018
19:30

BEDŘICH SMETANA: THE GREATEST HITS
JIŘÍ JANKŮ, PETR SVOJTKA, IVAN HLAS, JIŘÍ JANOUCH
Divadelní soubor Krakonoš Vysoké nad Jizerou

Hudební komedie o divadelním souboru, který musí pro finanční záchranu divadla nazkoušet představení sestavené ze všech devíti Smetanových oper. Vyhovět požadavkům zahraničního grantu a sestavit z klasikova celoživotního díla program na jeden večer však vůbec není snadné. Navíc pokud vás neúprosně tlačí čas ...

Režie: Marie BRTKOVÁ-TRUNEČKOVÁ.
Hrají: Karel BÁRTA ml., Klaudie BLAŽKOVÁ, Eliška BOCHOVÁ, Jana DROZENOVÁ, Josef HEJRAL, Tomáš HELLMUTH, Eliška HOLÁ, Jana KLÍMOVÁ, Jiří LÍBAL, Robert NESVADBA a další.
Hudba: Kateřina Gajdošová, Iveta Růtová, Jiří Trnka, Miloslav Vodseďálek, Pavlína Vodseďálková.

Představení je zařazeno do přehlídky Orlická Thálie 2018

Délka představení: 140 minut včetně přestávky

Čtvrtek 6. prosince 2018
19:30


RASPUTIN
PETR ABRAHAM
Východočeské divadlo Pardubice

Příběh ambiciózního muže, jenž toužil po slávě a uznání. Chtěl ovládnout svůj osud, ten se však obrátil proti němu. Víc než polovina Rasputinova života je zahalena temnotou a jeho smrt se stala legendou. Píše se rok 1948 a Maria Rasputin pracuje na knize vzpomínek při příležitosti 30. výročí vyvraždění Romanovců, rodiny posledního ruského cara. Její otec Rasputin byl mystik, který hrál důležitou roli v životě Mikuláše II., jeho ženy carevny Alexandry Fjodorovny a mladého careviče Alexeje.
Rasputinův osud sledujeme v době, kdy je už znám jako „svatý“ muž, mívá nezřídka vidiny a stále častěji v sobě cítí božství. Jeho léčitelské schopnosti jsou známy široko daleko, on sám jim nerozumí, připadá si jenom jako nástroj Boha. Léčí careviče, ale nezůstává jenom u toho. Přemlouvá cara, aby nevstoupil do války, stává se nejbližším přítelem carevny Alix a získává politický vliv, čímž se leckomu zprotiví. Spousta lidí by záhy Rasputina nejraději odstranila. Zničit muže, jemuž je carská rodina bezvýhradně oddaná, se ale ukáže jako tvrdý oříšek.

Režie: Petr NOVOTNÝ.
Hrají: Ladislav ŠPINER, Petra JANEČKOVÁ, Tomáš LNĚNIČKA, Zdeněk RUMPÍK, Jana ONDRUŠKOVÁ, Jindra JANOUŠKOVÁ, Ludmila MECERODOVÁ, Martina SIKOROVÁ, Martin MEJZLÍK, Jiří KALUŽNÝ, Radek ŽÁK, Milan NĚMEC, Alexandr POSTLER a další…

Délka představení: 2 hodiny 50 minut
 
Středa 9. ledna 2019
19:30


LIFE IS LIFE
MICHAL URBAN, FRANTIŠEK KRATOCHVÍL
Černé Divadlo Metro

Představení Černého Divadla Metro pojednává o všedním životě, který doprovází nevšední zážitky. S hlavním hrdinou prožijete zdánlivě obyčejný den, který je nakonec plný neobyčejných událostí. Části humorné, až groteskní, se střídají s poetikou černého divadla, moderní taneční čísla alternují s klasickým baletem a vše spojuje herecko pantomimický projev hlavních představitelů. Představí se divadlo jiných rozměrů, unikátní a zábavné. Pražské Divadlo Metro po skončení představení navíc krátce poodhalí, v čem spočívá technika a kouzlo černého divadla. Dokonce i Vy se můžete na chvilku stát herci na jevišti! 

Délka představení včetně „workshopu“: 80 minut
 
Pondělí 28. ledna 2019
19:30


PÁNSKÁ ŠATNA ANEB MUŠKETÝŘI V MEXIKU
Produkce: OZZCORP CZECH s.r.o.

Představení  je kolektivní improvizace herců. Úspěšné písničky, řeči, atrakce, nápady a to vše v režii Martina Dejdara. Nepropásněte jedinečnou příležitost nahlédnout klíčovou dírkou do pánské šatny známých herců. Zažijete spontánní atmosféru propojení herců a diváků s trochou kolegiální škodolibosti. Vždyť někteří z herců spolu hrají již desítky let a prožili společně velkou část hereckého života. To vše se odráží na vzájemných „přihrávkách“ i nekompromisních „smečích.“

Režie: Martin DEJDAR
Hrají: Martin DEJDAR, Jiří LÁBUS, Pavel NOVÝ, Jan JIRÁŇ, Martin JANOUŠ, Petr HOJER.

Délka představení 105 minut
 
Změna programu vyhrazena.

Podmínky divadelního předplatného

Členem se může stát každý, kdo podá přihlášku do  2. září 2018.
Předplatné se platí jednorázově v Informačním centru Městského úřadu v Ústí nad Orlicí nebo v kanceláři Klubcentra, Lochmanova 1400.
Objednávky organizací vyřizuje pouze Klubcentrum.
Abonentní vstupenky obdrží každý předplatitel ihned po zaplacení příslušné částky.
Na představení v Roškotově divadle má předplatitel právo vybrat si řadu i místo.
Bližší informace o představeních, termínech i případných změnách budou v průběhu roku zveřejňovány v kulturní příloze Ústeckých listů, na výlepových plochách, internetu (www.klubcentrum.cz) a na čísle 14000.
Pořadatelé si vyhrazují právo na změnu programu.
Současným předplatitelům rezervujeme místa do 26. srpna 2018, pokud do tohoto data nebudou vaše rezervovaná místa zaplacena, budou  následující den uvolněna pro další zájemce.
Uzávěrka prodeje předplatného pro všechny zájemce končí dne 2. září 2018.

Předplatné:

rezervační on-line systém

Informační centrum Městského úřadu
Mírové náměstí
Ústí nad Orlicí
tel.: 465 514 271

Otevírací doba IC:
pondělí - pátek
7:00 - 17:00 hod.
sobota
8:00 - 12:00 hod.

KLUBCENTRUM v Ústí nad Orlicí
Lochmanova 1400
Ústí nad Orlicí
tel.:
736 503 564

Cena předplatného:
září 2018 – leden 2019
I. místo (přízemí): 1 400,- Kč
II. místo (balkón): 1 300,- Kč

Informace:
KLUBCENTRUM
Lochmanova 1400
562 01 Ústí nad Orlicí
tel.:
606 684 449, 736 503 564
info@klubcentrum.cz
www.klubcentrum.cz

VYUŽIJTE VÝHOD DIVADELNÍHO PŘEDPLATNÉHO!

 
KLUBCENTRUM
Lochmanova 1400
562 01 Ústí nad Orlicí
tel.:   606 684 449
736 503 564
info@klubcentrum.cz
Předprodej:
Informační centrum
Sychrova 16
562 01 Ústí nad Orlicí

Otevírací doba:
pondělí 7 - 17 hod.
úterý 7 - 17 hod.
středa 7 - 17 hod.
čtvrtek 7 - 17 hod.
pátek 7 - 17 hod.
sobota 8 - 12 hod.
neděle zavřeno