Koncertní předplatné


Koncertní předplatné
září 2017 – květen 2018
Vážení příznivci dobré hudby,
také pro období září 2017 – květen 2018 pro Vás Klubcentrum připravilo seriál koncertů různých hudebních žánrů tak, aby Vám přinesl zajímavé hudební zážitky. Opět se budeme scházet především v akusticky dokonalém prostředí koncertního sálu Základní umělecké školy Jaroslava Kociana, za krásou hudby ovšem pozveme také do Roškotova divadla. Věříme, že budete s naší nabídkou spokojeni a těšíme se na setkávání s Vámi!
Už v předcházejících koncertních sezonách nabídlo Klubcentrum rezervační on-line systém, kterého mohou zájemci o naše pořady využívat. Vás prosíme o dodržení uzávěrky koncertního předplatného.
Změna programu koncertního předplatného je vyhrazena, podrobnosti o jednotlivých koncertech najdete na plakátech, informace budou k dispozici také v Informačním centru na radnici (tel. 465 514 271) nebo na internetových stránkách Klubcentra www.klubcentrum.cz.
Karel Pokorný, ředitel
PROGRAM
úterý
26. září 2017
19:30
NA STRUNÁCH NAPŘÍČ STALETÍMI

Bohuslav Matoušek – housle
Petr Saidl – kytara

Bohuslav Matoušek je významný představitel současného českého houslového umění, který na sebe upozornil již v dětství četnými vítězstvími v mnoha národních soutěžích. V letech 1967-1972 studoval na pražské Akademii múzických umění ve třídách J. PekelskéhoV. Snítila a ve Švýcarsku u W.Schneiderhana a N.Milsteina. V roce 1977-1980 byl pozván jako sólista a koncertní mistr do Japonska k tokijskému Yomiuri Nippon Symphony Orchestra, kde provedl pod taktovkou významných světových dirigentů řadu houslových koncertů. Po návratu z Japonska začal v roce 1980 vedle sólistické činnosti působit také jako primárius Stamicova kvarteta. Od roku 1995, po odchodu ze Stamicova kvarteta, se Bohuslav Matoušek věnuje především sólistické koncertní činnosti, jeho rozsáhlý repertoár zahrnuje skladby od raného baroka až po díla současných skladatelů. V komorní hře nadále působí hlavně se svým stálým partnerem pianistou Petrem Adamcem. Je držitelem prestižní světové ceny „Cannes Midem Classic“ 2001 za soubornou nahrávku díla B. Martinů pro housle a klavír. Jako jeden z mála umělců je také držitelem stříbrné medaile Nadace Bohuslava Martinů za mimořádné zásluhy o dílo tohoto skladatele. Jeho nahrávka souborného díla B. Martinů s Českou filharmonií a světově uznávaným dirigentem Christopherem Hogwoodem (4 CD ) vyšla u významné světové firmy Hyperion v Londýně.
Petr Saidl studoval na Konzervatoři v Pardubicích u Stanislava Juřici a na Vysoké hudební škole Franze Liszta ve Výmaru u prof. Rolanda Zimmera, prof. Jürgena Rosta a prof. Moniky Rostové. Je držitelem řady ocenění z národních a mezinárodních soutěží. V roce 1990 byl zařazen na prémiovou listinu Českého hudebního fondu. V r. 1993 zahájil svoji pedagogickou činnost na pardubické konzervatoři, kde od r. 2007 vede kytarové oddělení. Jeho studenti obsazují čelní příčky v národních i mezinárodních kytarových soutěžích (172 cen, 66 prvních cen). Od r. 2016 působí také na AMU v Praze. Spolupracuje s hudebními nakladatelstvími, je pravidelně zván do porot kytarových soutěží, na kytarové festivaly, konzervatoře a hudební university. V roce 2010 se stal členem „D´Addario family". Jako sólista i člen různých komorních seskupení, nejčastěji s houslistou Bohuslavem Matouškem, violistou Milanem Řehákem, a také jako člen kytarového kvarteta "Guitar4mation", koncertoval v mnoha evropských zemích. Řada rozhlasových a televizních snímků vznikla ve spolupráci s  ORF, ARD, BR1, ČT a ČR. Natočil dvě sólová CD, další CD s violistou M. Řehákem a tři CD s kytarovým kvartetem „Guitar4mation". Je uměleckým ředitelem projektu „Kytara Kutná Hora“, který mimo jiné zahrnuje festivaly „Kytarová noc“ a „Mezinárodní kytarové bienále Kutná Hora“ nebo udělování ceny „Mladý kytarista roku“.

Georg Friedrich Händel / Arcangelo Corelli / Manuel de Falla / Nicolo Paganini / Astor Piazzolla...
 
úterý
17. října 2017
19:30
TÓNY NAD MĚSTY

Giorgio Matteoli (Itálie) – zobcová flétna
Michela Senzacqua (Itálie) - klavír

Giorgio Matteoli vystudoval hru na zobcovou flétnu, violoncello a komorní hudbu na univerzitě „La Sapienza“ v Římě. Spolupracoval s několika soubory staré hudby, např. Aurora Ensemble, Cappella di San Petronio, Alessandro Stradella Consort, Ensemble La Fenice, Montis Regalis Academia. Vystupoval jako sólový hráč na zobcovou flétnu a nebo jako komorní hráč na violoncello pro RAI Rome, Naples Radio-Television Orchestra, Orchestra Verdi v Miláně, ORL v Římě, Lazio chamber orchestra, Festival de musique sacré de la Chaise-Dieu, Teatro Campoamor, Teatro Oviedo, Opera Theatre Ente Concerti Marialisa v Carolis, atd.
V mezinárodní koprodukci se jako sólový hráč na zobcovou flétnu podílel na nahrávání soundtracku Ennia Morriconeho a Marca Frisiny s názvem „Bible“, který získal CableACE (American Television Oskara) za nejlepší soundtrack roku.
V roce 1994 založil barokní soubor Festa Rustica. S tímto orchestrem vystupoval v Itálii, Francii, Španělsku, Albánii, Izraeli, Japonsku, atd. Soubor nahrává CD pro hudební vydavatelství Agorà, Musicaimmagine, ASV Gaudeamus a MAP Editions, kde nahrávka díla Francesca Manciniho pro zobcovou flétnu a smyčce získala ocenění amerického magazínu „Fanfare“. Matteoli velmi často hraje na dobové nástroje hudbu 17. a 18. století veřejnosti dosud neznámých skladatelů a nahrává jí na CD.
Kromě hudebních nástrojů studoval Matteoli skladbu a dirigování na univerzitě v Miláně a Comu. Věnuje se také pedagogické činnosti, učí na univerzitě hru na zobcovou flétnu a velmi často vede mistrovské kursy v Japonsku a Izraeli.
Michela Senzacqua hru na klavír absolvovala v roce 1992 na Conservatory of Music E. Refice u profesorky Cecilie De Dominicis. Po ukončení studia navštěvovala několik mistrovských tříd pro čtyřruční klavír a komorní hudbu. Magisterský titul získala na Conservatory of Music F. Morlacchi v Perugii pod vedením profesora Claudia Veneriho.
Koncertovala v sálech jako jsou: Auditorium Morlacchi v Perugii, Teatro Poliziano v Montepulcianu, Landerskonservatorium v Innsbrucku, Teatro Santa Francesca Romana, Teatro Greco, Teatro Ghione, Villa Lais, Palazzo Barberini, Auditorium Cavour, Centro Letterario del Lazio, Museo degli Strumenti Musicali v Římě.
Od roku 2007 se její činnost zaměřuje hlavně na vystupování s historickými nástroji. Často vystupuje v duu s houslisty Giorgiem Sassem, Lorenzem Fabianim, Francesco Cappellettim a Riccardo Bonaccinim, sopranistkou Silvií Scozzi a flétnistou Yuriim Ciccaresem. Hrála na ClassicaMente, Progetto Boisellot v Římě, na historickém klavíru z roku 1840.
Vystupovala v kabaretním koncertním show "Wilkommen" v Teatro dell'Orologio. Je zakladatelkou komorního hudebního souboru Sinafè, s kterým vystupuje po celé Itálii.
Věnuje se také pedagogické činnosti.

Johann Sebastian Bach / Georg Philipp Telemann / Hans Ulrich Staeps / Joannes Collette / Malcolm Arnold...
 
úterý
7. listopadu 2017
19:30
TRIGONUM MUSICUM

David Prosek – hoboj
Lydie Härtelová – harfa
Jan Keller – violoncello

Soubor Trigonum musicum je ojedinělý svou nástrojovou kombinací a nezaměnitelným souzvukem hoboje s harfou a violoncellem. Vytvořili jej tři přátelé a kolegové ze Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Repertoár souboru zahrnuje nejen hudbu klasickou „vážnou“ hudbu, ale také např. ragtimy.

Alessandro Besozzi / Louis Caix d Hervelois / Václav Vodička / František Xaver Thuri / Claude Debussy / Arvo Pärt / Petr Eben...
 
pondělí
20. listopadu 2017
19:30
DAGMAR PECKOVÁ a BAROCCO SEMPRE GIOVANE

Ve vánočně laděném koncertu se představí světově proslulá česká operní pěvkyně, mezzosopranistka Dagmar Pecková. Absolvovala Pražskou konzervatoř a operní studium v Drážďanech. Vystřídala angažmá v drážďanské Semperově opeře a Státní opeře v Berlíně, představila se též v řadě dalších významných světových scén včetně londýnské Královské opery Covent Garden.V rámci své koncertní činnosti vystupuje na pódiích ve Vídni, Madridu, Londýně, Tokiu, Curychu, Montrealu, Moskvě a řadě dalších měst. Zpívala též v newyorské Carnegie Hall. Vystupovala opakovaně na prestižních mezinárodních hudebních festivalech. Spolupracuje s Českou filharmonií. Mezi její nejvýznamnější nahrávky patří CD s áriemi Gustava Mahlera a Wolfganga Amadea Mozarta. V roce 1999 obdržela Dagmar Pecková Cenu Thálie v oboru opera za roli Carmen v inscenaci pražského Národního divadla.
Barocco sempre giovane (Baroko stále mladé) je komorní soubor složený ze špičkových mladých profesionálních hudebníků. Specializuje se na interpretaci skladeb vrcholného baroka, nevyhýbá se však ani jiným slohovým obdobím. Byl založen v roce 2004. Soubor má za sebou již stovky významných koncertů, je zván na domácí i zahraniční hudební festivaly, jeho koncerty vysílaly v přímém přenosu Česká televize, Televize Noe, Český rozhlas, nahrává na CD a pořádá vlastní abonentní cykly koncertů.

Adam Michna Otradovic / Johann Sebastian Bach / Antonio Vivaldi / César Franck / Jules Massenet...

 
úterý
16. ledna 2018
19:30
FOLKLORECLASSIC

Markéta Janoušková - housle
Cimbálová muzika Jiřího Janouška

Markéta Janoušková je českou houslistkou, působící především v zahraničí. Je vyhledávanou sólistkou a komorní hráčkou. Působí jako členka  Páleníčkova klavírního tria, komorního uskupení La Rêverie, houslistka komorního projektu  Goldbergovských variací pod záštitou Maltské filharmonie a sólistka vlastního projektu FolkloreClassic, kde přímo spolupracuje s cimbálovou muzikou. Žije v Berlíně. Originální koncertní projekt FolkloreClassic na pomezí klasické a lidové hudby zrcadlí mistrovství obou žánrů a jeho provedení na festivalových pódiích zaznamenává mimořádný ohlas. Od prvního uvedení se FolkloreClassic představil na pódiích českých festivalů vážné hudby (Beethovenův festival, Dvořákův festival, Trutnovský podzim, ...), v abonentních koncertních řadách, ale i v rámci belgického Hulacourt Art Project, který je zaštítěný proslulou klavíristkou Marthou Argerich. Projekt si získal přízeň obecenstva i odborné kritiky. FolkloreClassic se umístil ve finále Web Concert Hall Competition.
 
Leoš Janáček / Bedřich Smetana / Silvie Bodorová / Ilja Zeljenka...
 
úterý
20. února 2018
19:30
TRIO BERGERETTES

Barbora K. Sejáková - klavír
Daniela Oerterová - housle
Tomáš Strašil - violoncello

Trio Bergerettes vzniklo v roce 2001 a hned v prvním roce svého uměleckého působení na sebe upozornilo vítězstvím a cenou za nejlepší interpretaci skladby Bohuslava Martinů v Soutěži Bohuslava Martinů 2001. V roce 2002 se v soutěži "Melbourne International Chamber Music Competition" probojovalo mezi 25 nejlepších trií z celého světa. Vystupuje na mezinárodních hudebních festivalech, představilo se v koncertním cyklu Českého spolku pro komorní hudbu při České filharmonii, nahrává pro Český rozhlas.

Trio Bergerettes nese jméno slavného tria Bohuslava Martinů. Název souboru přiřkl po vítězství v Soutěži Bohuslava Martinů Dr. Harry Halbreich, proslulý belgický muzikolog a autor katalogu děl Bohuslava Martinů. Repertoár Tria Bergerettes zahrnuje nejvýznamnější díla světové triové literatury s důrazem na českou tvorbu romantickou i tvorbu skladatelů 20. a 21. století (kompletní B. Martinů, L. Sluka, M. Slavický, současný norský skladatel L. Thoresen ad.).
Do Ústí nad Orlicí připravuje ryze český program, v němž nebudou chybět ani jazzové prvky.

Josef Suk / Vítězslav Novák / Luboš Sluka / Antonín Dvořák...
 
úterý
13. března 2018
19:30
MILAN AL-ASHHAB
HOUSLOVÝ RECITÁL

 

KONCERT BYL ZRUŠEN, O NÁHRADNÍM TERMÍNU JEDNÁME


Milan Al-Ashhab - housle
Adam Skoumal - klavír

Milan Al-Ashhab se začal hře na housle se věnovat v pěti letech, nejprve
v Chomutově, o rok později přestoupil na ZUŠ v Mostě do třídy K. Hasilové, pod
jejímž vedením pokračoval ve studiích i na Konzervatoři v Teplicích. Od roku 2012 je posluchačem HAMU v Praze ve třídě prof. Ivana Štrause. Na svém kontě má spoustu soutěžních ocenění. Mezi nejvýznamnější patří 1. cena a titul absolutního vítěze na Mezinárodní houslové soutěži Jaroslava Kociana v Ústí nad Orlicí v roce 2006 a 1. cena v soutěži Georga Philippa Telemanna v polské Poznani v r. 2007. V roce 2010 získal 2. cenu na soutěži Luise Spohra ve Weimaru. V roce 2014 se stal absolutním vítězem soutěžní přehlídky konzervatoří České republiky. Vystupoval jako sólista mnoha orchestrů (Česká filharmonie, Hofer Symphoniker, Janáčkova filharmonie Ostrava, L'armonia terrena atd.) a má za sebou desítky celovečerních recitálů. Rovněž se zúčastnil mistrovských kurzů u osobností, jakými jsou např. Shlomo Mintz, Ida Haendelová a další.
Adama Skoumala zná publikum v Evropě, v USA a v Japonsku jako předního českého klavíristu a skladatele. Sólově vystupoval s většinou českých orchestrů, se Slovenskou filharmonií, s Bamberskými symfoniky vedenými J. Nottem a s dalšími evropskými orchestry. V minulých letech se představil v cyklech např. České filharmonie, Symfonického orchestru
FOK, Plzeňské filharmonie ad., na festivalech Pražské jaro, Moravský podzim, Janáčkův máj, Concentus Moraviae, Lípa Musica a podnikl také četná zahraniční vystoupení s orchestrem Národního divadla. Na jeho kontě jsou mnohé nahrávky, uveďme za všechny poslední CD s klavírními koncerty Rachmaninova a Bacha za doprovodu Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK.

Antonín Dvořák / Nicolo Paganini / Nathan Milstein / Maurice Ravel / Adam Skoumal / Johannes Brahms...
 
úterý
17. dubna 2018
19:30
JARNÍ KONCERT PĚVECKÝCH SBORŮ ZLATÝ KLÍČEK a VOX COLORIS

DPS Zlatý klíček pracuje při ZŠ Komenského v Ústí nad Orlicí řídí sbormistryně Dana Špindlerová.Tento „školní sbor" má na škole mnohaletou tradici. Byl založen paní učitelkou Marií Biedermanovou v roce 1968. Je primárně určen pro žáky II. stupně, ale zpívají v něm i středoškoláci, kteří sborem prošli. V průběhu let se sbor vyvíjel po stránce pěvecké techniky i ve výběru skladeb. V současné době jsou členové sboru schopni s ohromným temperamentem a nasazením zazpívat úpravy písní lidových, folkových a také díla klasického sborového repertoáru.
Několikrát se Zlatý klíček zúčastnil soutěžní přehlídky školních pěveckých sborů, kdy se v regionálním krajském kole umístil vždy ve zlatém pásmu. Koncertoval ve Francii, Polsku, Německu, na Slovensku, reprezentoval Pardubický kraj na 1. dětské olympiádě. Již přes 20 let pořádá reciproční zájezdy s DPS Muzika ze ZŠ J. Valčíka z Ostravy – Poruby.
Kromě koncertů, které mají již tradici – Zimní koncert, Ústecké Vánoce, Jarní koncert, Ústí v pohybu – zpívá sbor na příležitostných akcích. Novou zkušeností pro pěvecký sbor byla realizace dvou muzikálů“: v roce 2010 „ První školní muzikál" ostravského autora Statise Prusalise, v roce 2012 muzikál o pěti obrazech „Vskutku pravdivé obrázky z roztodivných pověstí českých aneb...jak to bylo (možná)".
Instrumentální doprovod /klavír, flétny, kytara/ zajišťují zkušené členky sboru, které taky při nácviku pomáhají sbormistryni s korepeticí.
Vox coloris je smíšený sbor sestavený ze studentů Gymnázia Ústí nad Orlicí, který vede sbormistryně Lenka Barvínková. V podobě nepovinného předmětu funguje šestým rokem. Za tuto krátkou dobu stačil odzpívat desítky vystoupení, a to jak na školních akcích (Večery odměn a díků, Dny otevřených dveří), tak při jiných kulturních příležitostech (Festival amatérské kultury, vernisáž Městského muzea). S úspěchem se zúčastnil i Nesoutěžní přehlídky pěveckých sborů pořádané katedrou sbormistrovství Univerzity Karlovy. Samostatnou kapitolu tvoří spolupráce se symfonickým orchestrem Decapoda. S ním Vox coloris provedl mimo jiné Haleluja z Händelova Mesiáše a suitu z filmu Bídníci. Členové sboru se podílejí na projektu České filharmonie, kde společně se sbormistryní Idou Kelarovou a romským sborem Čhavorenge vystoupili za doprovodu České studentské filharmonie na slavnostním Koncertě ke dni studentstva v pražském Rudolfinu. Většina sborových zpěváků ovládá i nějaký hudební nástroj, což předvedli například na jaře 2017 v pohádkově laděném programu Bylo, nebylo, aneb Než úplně vyrosteme.
pondělí
7. května 2018
19:30
KOCIANOVA HOUSLOVÁ SOUTĚŽ 2018
Festivalový koncert – Komorní filharmonie Pardubice


sólistka Lucilla Rose Mariotti (Itálie)
laureát Kocianovy houslové soutěže 2017

Koncert v rámci jubilejního 60. ročníku Kocianovy houslové soutěže a 13. ročníku festivalu Kocianovo Ústí nad Orlicí.
 

Podmínky koncertního předplatného

Předplatné na září 2017 až květen 2018 - 9 koncertů činí:  900,- Kč.

Výhodou předplatného je výrazná sleva v ceně abonentky oproti vstupenkám, které budou prodávány ve volném prodeji. Z důvodů neustále vzrůstajících nákladů na jednotlivé akce jsme byli nuceni zachovat pouze normální cenu abonentky a výrazně budeme zvyšovat cenu vstupenek prodávaných ve volném prodeji.
Členem se může stát každý, kdo podá přihlášku do 18.9.2017.
Předplatné se platí jednorázově v Informačním centru Městského úřadu v Ústí nad Orlicí nebo v kanceláři Klubcentra, Lochmanova 1400.
Objednávky organizací vyřizuje pouze Klubcentrum.
Abonentní vstupenky obdrží každý předplatitel ihned po zaplacení příslušné částky, na koncerty v Roškotově divadle má předplatitel právo vybrat si řadu i místo.
Bližší informace o představeních, termínech i případných změnách budou v průběhu roku zveřejňovány v kulturní příloze Ústeckých listů, na výlepových plochách, internetu (www.klubcentrum.cz) a na čísle 14000.
Pořadatelé si vyhrazují právo na změnu programu.
Současným předplatitelům rezervujeme místa do 11. září 2017, pokud do tohoto data nebudou vaše rezervovaná místa zaplacena, budou následující den uvolněna.
Uzávěrka prodeje předplatného pro všechny zájemce je dne 18.9.2017.

Předplatné:

rezervační on-line systém

Informační centrum Městského úřadu
Mírové náměstí
Ústí nad Orlicí
tel.: 465 514 271

KLUBCENTRUM v Ústí nad Orlicí
Lochmanova 1400
Ústí nad Orlicí
tel.:
736 503 564

Otevírací doba v IC:
pondělí - pátek
7.00 - 17.00 hod.
sobota
8.00 - 12.00 hod.

Informace:
KLUBCENTRUM
Lochmanova 1400
562 01 Ústí nad Orlicí
tel.:
606 684 449, 736 503 564
info@klubcentrum.cz
www.klubcentrum.cz

VYUŽIJTE VÝHOD KONCERTNÍHO PŘEDPLATNÉHO!

 
KLUBCENTRUM
Lochmanova 1400
562 01 Ústí nad Orlicí
tel.:   606 684 449
736 503 564
info@klubcentrum.cz
Předprodej:
Informační centrum
Sychrova 16
562 01 Ústí nad Orlicí

Otevírací doba:
pondělí 7 - 17 hod.
úterý 7 - 17 hod.
středa 7 - 17 hod.
čtvrtek 7 - 17 hod.
pátek 7 - 17 hod.
sobota 8 - 12 hod.
neděle zavřeno