Koncertní předplatné


Koncertní předplatné
září 2016 – květen 2017
Vážení příznivci dobré hudby,
také pro období září 2016 – květen 2017 pro Vás Klubcentrum připravilo seriál koncertů různých hudebních žánrů tak, aby Vám přinesl zajímavé hudební zážitky. Opět se budeme scházet především v akusticky dokonalém prostředí koncertního sálu Základní umělecké školy Jaroslava Kociana, za krásou hudby ovšem pozveme také do Roškotova divadla. Věříme, že budete s naší nabídkou spokojeni a těšíme se na setkávání s Vámi!
Už v předcházejících koncertních sezonách nabídlo Klubcentrum rezervační on-line systém, kterého mohou zájemci o naše pořady využívat. Vás prosíme o dodržení uzávěrky koncertního předplatného.
Změna programu koncertního předplatného je vyhrazena, podrobnosti o jednotlivých koncertech najdete na plakátech, informace budou k dispozici také v Informačním centru na radnici (tel. 465 514 271) nebo na internetových stránkách Klubcentra www.klubcentrum.cz.
Karel Pokorný, ředitel
PROGRAM
pondělí
19. září 2016
19:30
ŽIDOVSKÉ INSPIRACE
TROJANOVO TRIO


Pavel Hůla – housle
Petr Paulů – kytara
Ladislav Horák – akordeon

Interpreti spolupracují v triu od roku 2006, kdy je spojila společná práce na díle Václava Trojana. Velký ohlas vzbudilo jejich vystoupení v Sukově síni pražského Rudolfina k Trojanovu životnímu jubileu, po němž je kritika označila jako Nové Trojanovo trio. V současné době jsou zváni na mnohá česká i zahraniční pódia.

Pavel Hůla (1952) svůj výjimečný talent prokazoval už od dětství, když se stal dvojnásobným vítězem Kocianovy houslové soutěže v Ústí nad Orlicí (1963 a 1964) a laureátem rozhlasové soutěže Concertino Praga v kategorii klavírní trio (1969). Absolvoval Hudební fakultu Akademie múzických umění (HAMU) v Praze ve třídě Marie Hlouňové, postgraduálního studia komorní hry u Antonína Kohouta a mistrovských kurzů Vladimira Malinina ve Výmaru. Věnuje se sólové i komorní hře. V letech 1972–2000 byl předním členem souboru Pražští komorní sólisté, od roku 1975 byl primáriem Kocianova kvarteta, od roku 2001 rovněž uměleckým vedoucím jím založeného komorního orchestru Praga Camerata. Na jaře roku 2010 nahradil na postu primária Pražákova kvarteta jeho zakládajícího člena Václava Remeše, který opustil soubor ze zdravotních důvodů. Věnuje se též dirigování a od roku 2006 vyučuje na katedře strunných nástrojů HAMU. Řadu let je předsedou poroty mezinárodní Kocianovy houslové soutěže určené mladým houslistů.
Petr Paulů (1956) po absolutoriu konzervatoře v Plzni vystudoval Akademii múzických umění v Praze. Od roku 1983 je profesorem kytarové hry na Pražské konzervatoři. Koncertuje pravidelně v naší republice, krom toho zná jeho hru obecenstvo v patnácti zemích světa. Na koncertní turné po Evropě, Severní a Jižní Americe navázaly mistrovské kurzy a televizní pořady v Brazílii. Pedagogicky též působí na největší jihoněmecké privátní hudební škole v Regenu, pravidelně vedl mistrovské kurzy kytarové hry v Andoře.
Ladislav Horák (1966) je absolvent Pražské konzervatoře a Západočeské univerzity v Plzni. Během studií vítěz národní soutěže v Hořovicích (1990) a laureát mezinárodních soutěží v Andoře, Itálii a Španělsku (1987-1990). Koncertuje sólově, v duu s kytaristou Petrem Paulů, se kterým založil komorní sdružení Piazzolla Soloists, a hraje rovněž s dalšími komorními i orchestrálními soubory (např. FOK, Moravská filharmonie, Severočeská filharmonie, Sukův komorní orchestr, Pražský komorní orchestr, Komorní orchestr Dvořákova kraje, Praga Camerata, Bona Fide Quintet…). Má nahrávky ve studiích Českého rozhlasu, natáčel pro české, španělské, italské i americké televizní společnosti. Je propagátorem a prvním interpretem skladeb jak soudobých českých a zahraničních autorů, tak i kompozicí slavného argentinského skladatele Astora Piazzolly. Natočil CD Barevný svět akordeonu věnovaný soudobé hudbě. Je zakladatelem česko-německého festivalu Nová hudba na druhou. Pedagogicky je činný na Pražské konzervatoři, kde je od roku 2005 zástupcem ředitele.
 
úterý
11. října 2016
19:30
TÓNY NAD MĚSTY

David Boldrini (It) – klavír
Ilaria Posarelli (It) - klavír

David Boldrini - na hudební konzervatoři L. Cherubiniho ve Florencii vystudoval hru na klavír, varhany, orchestrální dirigování a skladbu. Studoval u Bruna Caniniho, Vincenza Balzaniho, Paula Badury Skody a Piera Narcisa Masiho. Vyhrál více než 50 italských a mezinárodních hudebních soutěží. Jako klavírista spolupracoval s Katiou Ricciarelli, Andrea Bocellim, Marií Luigi Borsou, Bruno Caninem, Paolem Chiavaccim a Franco Mezzenem a jako sólista vystupoval s řadou orchestrů. Vystupoval v prestižních koncertních sálech jako jsou: Carnegie Hall v New Yorku, CRR Concert Hall v Istanbulu, Accademia Filarmonica Romana, Teatro di Chiasso, Kioi Hall v Tokiu, Künstlerhaus v Mnichově, Centro Studi Musicali Ferruccio Busoni, atd. David Boldrini se věnuje jako dirigent a korepetitor italské opeře a je také uznávaným skladatelem, jehož díla pro klavír a orchestr byly provedeny na mnoha festivalech a koncertních sezónách. V poslední době nahrál kompletních 88 sonát pro kladívkový klavír D. Cimarosa a ve světové premiéře koncert C. Czernyho op. 214 a op.153 pro vydavatelství Brilliant classic.
Ilaria Posarelli - hru na klavír vystudovala na Institute of Musical Studies R. Franci v Sieně pod vedením Piera Narcisa Masiho a pod jeho vedením dále pokračovala ve studiu na Accademia Musicale ve Florencii. Je vítězkou několika národních a mezinárodních klavírních soutěží. Vystupuje jako sólistka a nebo v různých komorních uskupeních. Ilaria se zúčastnila významných klavírních festivalů včetně OSEM v Mexiku, Doria International v Tokiu, Toscana Classica, Hollaendisch Musikfestspiele, Amici della Musica ve Florencii, Piano Echos, Anacapri Amusica, Amici di Campolofeno, Rami Musicali a mnoha dalších. Má bohatý koncertní repertoár zahrnující díla od barokních mistrů až po soudobé skladatele.Vystupovala s řadou komorních souborů a orchestrů jako jsou: Orchestra sinfonica de Estado, Orchestra Sinfonica del Teatro del Giglio v Lucca, Collegium Tiberinum, Fauves Quartett, Orchestra Camerata Ducale v Parmě, Orchestra Rami Musicali, Chamber Orchestra of Cascais and Oeiras pod taktovkou P. Tiborise, N. Lalova, M. Nalecz-Nielosowskije, F. Schottkyho. Její koncerty jsou pravidelně vysílány lokálními televizními stanicemi. Věnuje se také pedagogické činnosti, vyučuje na hudební škole ve Florencii a Římě a jako korepetitorka je častýmhostem mnoha mistrovských kurzů pořádaných různými institucemi v Itálii.

Program:
Igor Stravinsky: Petruška
Franz Schubert: Fantazie f moll
 
úterý
29. listopadu 2016
19:30
TANGO ARGENTINO
ESCUALO KVINTET


Jakub Jedlinský – akordeon, bandoneon
Vít Chudý, Pavel Kudelásek – housle
Petr Beneš – el. kytara
Ivan Vokáč – klavír
Jan Prokop - kontrabas

Program Tango argentino nabízí dokonalé spojení temperamentu a vášně s uměleckým hudebním mistrovstvím. V projektu se představí pětice vynikajících instrumentalistů Escualo kvintetu a charismatická zpěvačka Gabriela Vermelho – držitelka ceny Alfréda Radoka. Escualo kvintet je jedinečné uskupení profesionálních instrumentalistů, kteří se věnují hudebním stylům Tango argentino. Tento mladý soubor již absolvoval řadu prestižních vystoupení v dramaturgii mezinárodních festivalů, co do nástrojového obsazení je identický s kvintetem argentinského hudebníka a skladatele Astora Piazzolly.V interpretaci se Escualo kvintet zaměřuje na kombinaci hudebních stylů tanečních - Tango típico a koncertního stylu - Tango nuevo, které je strhující syntézou temperamentního argentinského folkloru, klasické hudby a jazzu. Svůj název dostal kvintet podle stejnojmenné piazzollovy skladby "Escualo", což znamená v překladu žralok.
 
pondělí
19. prosince 2016
19:30
CLASSIC MEETS JAZZ
JIŘÍ STIVÍN & BELADONA QUARTET


Proslulý multiinstumentalista, jazzman a improvizátor Jiří Stivín nabízí barokně-jazzový pořad provázený vtipným komentářem za doprovodu půvabného dámského smyčcového kvarteta Beladona Quartet. Nechá se ostřílený a v projevu nespoutaný improvizátor zkrotit čtyřmi půvabnými dámami? Program přinese uchu lahodící barokní virtuózní skladby z pera J. S. Bacha, A. Vivaldiho, L. Boccheriniho, G. P. Telemanna, klasická hudba bude zastoupena W. A. Mozartem. Druhá půle koncertu bude patřit jazzovým velikánům v podobě Ch. Corei, J. Ježka, K. Velebného a nebude chybět ani Stivínova autorská skladba.
Beladona Quartet je skvělá formace čtyř mladých dam, prezentující rafinovaná aranžmá známých hudebních děl. Všechny hráčky jsou absolventkami JAMU v Brně. Na profesionální hudební scéně je můžete slyšet na koncertech a představeních Filharmonie Brno a Městského divadla Brno. Vedle hry v orchestrech se dámy věnují bohaté komorní činnosti v klasické i populární oblasti. V současnosti připravují rovněž projekt s artrockovou hvězdou Mariánem Vargou. Repertoár kvarteta obsahuje téměř 300 skladeb a řadí tak soubor k nejflexibilnějším českým smyčcovým tělesům. Temperamentní projev, virtuozita a strhující rytmy v kontrastu s elegancí a půvabem interpretek vás zcela jistě osloví.
 
úterý
17. ledna 2017
19:30
ŠPANĚLSKÁ ROMANCE

Monika Kanioková - zpěv
Karel Fleischlinger - barokní kytara, vihuela, theorba

Renesanční a barokní písně z jihu Evropy, příběhy nenaplněné lásky, touhy a rozpolcenosti. Autoři: Claudio Monteverdi, Giulio Caccini, Girolamo Kapsperger, José Marín, Alonso Mudarra, ad.
Koncert Moniky Dopitové a Karla Fleischlingera nabízí milovníkům hudby nahlédnout do klenotnice staré hudby tak, jak byla napsána a vychutnat si renesanční a barokní píseň s doprovodem nástrojů, které byly v této době běžné. Kromě slavných skladatelů (Giulio Caccini, Claudio Monteverdi) zazní písně a skladby méně známých autorů (Alonso Mudarra, Diego Pisador, Juan Vasquéz, Santiago de Murzia, José Marín, Bellerofonte Castaldi…), jejichž hudba je stejně krásná a živá.
Monika Kanioková absolvovala Církevní konzervatoř Opava v oboru sólový zpěv u Barbory Habustové. V tomto oboru pokračuje na Fakultě umění Ostravské univerzity pod vedením Zlatice Berkyové. Pravidelně se účastní pěveckých interpretačních kurzů staré hudby (Evelyn Tubb, Joel Frederiksen). V roce 2008 získala zvláštní ocenění za interpretaci 20. století v Písňové soutěži B. Martinů a o dva roky později v Mezinárodní pěvecké soutěži L. Janáčka dostala 3. místo. Působila v operním a baletním sboru Slezského divadla v Opavě. V roce 2011 v rámci koncertního cyklu v Mnichově spolupracovala se souborem Ensemble Phoenix Munich pod vedením Joela Frederiksena.
Pedagogicky působí na Lidové konzervatoři a Múzické škole v Ostravě a na Základní umělecké škole duchovní hudby ve Frýdku-Místku.
Karel Fleischlinger vystudoval kytaru na konzervatoři v Pardubicích ve třídě prof. Stanislava Juřici, poté absolvoval Vysokou hudební školu Franze Liszta ve Výmaru (Německo) pod vedením Prof. Rolanda Zimmera. Během studií se stal laureátem několika soutěží.
Kromě mnoha koncertů doma i v zahraničí vytvořil řadu rozhlasových nahrávek. Od roku 1991 koncertuje s komorním souborem Lenz-Trio ve složení flétna (Susanne Oehler), violoncello (Torsten Oehler) a kytara. Hraje také v kytarovém kvartetu PF Guitar Quartet, v Romantic Guitar Duu s Janem Tuláčkem, spolupracuje s Brno Contemporary Orchestra, Czech Ensemble Baroque a s řadou dalších umělců a souborů. Jeho diskografie obsahuje 4 sólová CD, jedno CD se souborem Lenz-Trio a jedno DVD/CD s PF Guitar Quartetem. Dvě poslední sólová CD jsou věnována právě staré hudbě a dobovým nástrojům.
Působí pedagogicky na Základní umělecké škole Blansko a na konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži, kde kromě klasické kytary vyučuje také hru na staré nástroje.
 
úterý
14. února 2017
19:30
S PÍSNÍ NAPŘÍČ STALETÍMI
SYMFON QUARTET


Václav Mašek – tenor
Vincenc Ignác Novotný – tenor
Jan Kukal – baryton
Jan Kos – bas

Profilový koncert složený z českých a světových písní od renesance až po současnost. Na programu nejen J. Dowland, T. Morley, P. Attignant, A. Dvořák, ale i Reginald Unterseher, Eric Clapton či Beatles ve vlastních originálních úpravách a mnoho dalších.
Pánské pěvecké kvarteto Symfon vzniklo na konci roku 2014 u příležitosti novoročního vystoupení ve Stavovském divadle, kde se po úspěšném debutu členové rozhodli nadále spolupracovat.Na jaře vystoupilo v rámci galakoncertu Hudební školy hl. m. Prahy a v létě 2015 se aktivně účastnilo Mezinárodní pěvecké dílny v Petrovicích pod vedením sbormistra Státní opery Praha Adolfa Melichara.
Rozsah repertoáru kvarteta je velmi široký, zahrnuje skladby od středověku až po skladby 21. století napříč všemi žánry. Mezi poslední úspěchy kvarteta patří vítězství na mezinárodní pěvecké ansámblové soutěži Stonavská Barborka v prosinci 2015.
 
úterý
14. března 2017
19:30
PAVEL ZEMEN
KLAVÍRNÍ RECITÁL


Pavel Zemen začal hrát na klavír v pěti letech pod vedením své matky Taťány Zemenové a posléze Mgr. Iriny Tonkogolos v ZUŠ v Rychnově nad Kněžnou, pod jejichž dohledem dosáhl prvních úspěchů (národní soutěže ZUŠ, soutěž Prague Junior Note, Mezinárodní festival mladých pianistů Glubczyce – tituly laureáta). Od září roku 2008 studoval na Konzervatoři České Budějovice ve třídě MgA. Marie Šimkové-Kotrčové v oboru klavír a ve třídě Mgr. Zdenka Zavičáka v oboru klarinet.
K největším úspěchům patří 1. cena a titul absolutního vítěze klavírní soutěže Pro Bohemia v Ostravě, Čestné uznání na Mezinárodní soutěži Leoše Janáčka v Brně a především 1. cena soutěže Nadace Bohuslava Martinů 2011 v kategorii klavír, kde také obdržel cenu mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro, a to koncertní vystoupení v rámci Pražského jara 2013. V roce 2014 byl přijat na JAMU v Brně do třídy prof. Aleny Vlasákové v oboru klavír a do třídy prof. V. Spilky a prof. M. Poláka v oboru klarinet. Již v prvním roce působení na této škole dosáhl výrazných úspěchů v mezinárodních soutěžích: 1. cena v Mezinárodní soutěži „Notes in Harmony” v italské Bettoně, 1. cena a titul absolutního vítěze ve své kategorii v Mezinárodní soutěži „Young Academy Award” v Římě a také 4. místo a diplom finalisty Mezinárodní soutěže „Euregio Piano Award” v německém Geilenkirchenu. První cenu z mezinárodní klavírní soutěže v Římě si přivezl i v roce 2016. Patří k velmi výrazným talentům naší mladé klavírní generace. V repertoiru jeho sólových recitálů najdeme díla J. S. Bacha, W. A. Mozarta, J. Haydna, J. L Dusíka, C. Czernyho, L. van Beethovena, F. Chopina, B. Smetany, J. Suka, L. Janáčka, C. Debussyho, S. Prokofjeva a dalších skladatelů.
 
středa
19. dubna 2017
19:30
HERANOVA VIOLONCELLOVÁ SOUTĚŽ
SMETANOVO TRIO


Jitka Čechová - klavír
Jiří Vodička – housle
Jan Páleníček - violoncello

Smetanovo trio založené v roce 1934 legendárním českým klavíristou Josefem Páleníčkem patří k nejprestižnějším českým souborům současnosti. Současní členové ve své interpretaci navazují na ideál, který vytvořili jeho předchůdci, ale i další významné sólistické osobnosti interpretačního umění 20. století, které se setkávaly na poli komorní hudby (Oistrach, Rostropovič, Richte, Stern, Rose, Istomin). I dnešní členové Smetanova tria – všichni tři významní čeští sólisté – dokazují, že základním předpokladem úspěchu každého kvalitního tria je dokonalá sólistická vybavenost hráčů. Na žádost pořadatelů čas od času kombinují svá triová vystoupení se sólovými skladbami, tak jak to odpovídá původní slavné tradici této komorní formace.

Jitka Čechová vystudovala hru na klavír na Pražské konzervatoři u Jana Novotného a pokračovala na Akademii múzických umění v Praze ve třídě Petera Toperczera. Absolvovala postgraduální studium u Eugena Indjice v Paříži a Vitali Berzona ve Freiburgu, mistrovské kurzy u R. Kehrera ve Výmaru, E. Indjice a L. Bermana v Piešťanech. Získala titul laureáta v řadě mezinárodních soutěží. Jako sólistka je velmi vysoko ceněna kritikou v mnoha evropských zemích a také v Jihoafrické republice, Jižní Americe a Japonsku. Je pravidelně zvána na velké hudební scény a festivaly doma i v cizině.
Jiří Vodička patří k nejvýznamnějším českým houslistům. Již v dětství na sebe upozornil vítězstvím v mnoha soutěžích, mj. na mezinárodní soutěži L. Spohra, kde obdržel titul absolutního vítěze. Ve svých 14 letech byl Jiří Vodička mimořádně přijat na vysokou školu, Institut pro umělecká studia v Ostravě, do třídy prof. Zdeňka Goly a ve stejné době byl jmenován nejmladším sólistou Janáčkovy filharmonie Ostrava. V roce 2008 se Jiří Vodička zúčastnil evropského kola světově proslulé soutěže Young Concert Artists v německém Lipsku, kde v konkurenci několika set soutěžících z celého světa získal první cenu s postupem do finále v New Yorku. Odtud si v roce 2009 přivezl druhou cenu. Pravidelně vystupuje s předními našimi i zahraničními orchestry a dirigenty. Je pravidelně zván na významné festivaly i nás i v cizině.
V roce 2010 se Jiří Vodička stal ve svých 22 letech nejmladším pedagogem Pražské konzervatoře. Sezónu 2015/16 započal v nové roli, stal se také koncertním mistrem České filharmonie.
Jan Páleníček vystudoval konzervatoř a Akademii múzických umění v Praze u Saši Večtomova a Miloše Sádla. Setkání s Paulem Tortelierem, světoznámým francouzským violoncellistou, bylo vrcholem doby Páleníčkova uměleckého zrání. Komorní hudbu studoval u svého otce Josefa Páleníčka a ve třídě Josefa Vlacha – primária legendárního Vlachova kvarteta. Jako sólista spolupracuje s předními českými i zahraničními orchestry, koncertní cesty ho zavedly do mnoha zemí Evropy, Ameriky, Afriky a Japonska. Působil řadu let pedagogicky na Pražské konzervatoři a Akademii múzických umění.
 
středa
3. května 2017
19:30
KOCIANOVA HOUSLOVÁ SOUTĚŽ 2017
Festivalový koncert – Komorní filharmonie Pardubice

sólista Nikola Pajanović (Slovinsko)

Koncert v rámci 59. ročníku Kocianovy houslové soutěže a 12. ročníku festivalu Kocianovo Ústí nad Orlicí.
 

Podmínky koncertního předplatného

Předplatné na září 2016 až květen 2017 - 9 koncertů činí: 900,- Kč.

Výhodou předplatného je výrazná sleva v ceně abonentky oproti vstupenkám, které budou prodávány ve volném prodeji. Z důvodů neustále vzrůstajících nákladů na jednotlivé akce jsme byli nuceni zachovat pouze normální cenu abonentky a výrazně bdeme zvyšovat cenu vstupenek prodávaných ve volném prodeji.
Členem se může stát každý, kdo podá přihlášku do 15.9.2016.
Předplatné se platí jednorázově v Informačním centru Městského úřadu v Ústí nad Orlicí nebo v kanceláři Klubcentra, Lochmanova 1400.
Objednávky organizací vyřizuje pouze Klubcentrum.
Abonentní vstupenky obdrží každý předplatitel ihned po zaplacení příslušné částky, na koncerty v Roškotově divadle má předplatitel právo vybrat si řadu i místo.
Bližší informace o představeních, termínech i případných změnách budou v průběhu roku zveřejňovány v kulturní příloze Ústeckých listů, na výlepových plochách, internetu (www.klubcentrum.cz) a na čísle 14000.
Pořadatelé si vyhrazují právo na změnu programu.
Současným předplatitelům rezervujeme místa do 9. září 2016, pokud do tohoto data nebudou vaše rezervovaná místa zaplacena, budou následující den uvolněna.
Uzávěrka prodeje předplatného pro všechny zájemce je dne 15.9.2016.

Předplatné:

rezervační on-line systém

Informační centrum Městského úřadu
Mírové náměstí
Ústí nad Orlicí
tel.: 465 514 271

KLUBCENTRUM v Ústí nad Orlicí
Lochmanova 1400
Ústí nad Orlicí
tel.:
736 503 564

Otevírací doba v IC:
pondělí - pátek
7.00 - 17.00 hod.
sobota
8.00 - 12.00 hod.

Informace:
KLUBCENTRUM
Lochmanova 1400
562 01 Ústí nad Orlicí
tel.:
606 684 449, 736 503 564
info@klubcentrum.cz
www.klubcentrum.cz

VYUŽIJTE VÝHOD KONCERTNÍHO PŘEDPLATNÉHO!

 
KLUBCENTRUM
Lochmanova 1400
562 01 Ústí nad Orlicí
tel.:   606 684 449
736 503 564
info@klubcentrum.cz
Předprodej:
Informační centrum
Sychrova 16
562 01 Ústí nad Orlicí

Otevírací doba:
pondělí 7 - 17 hod.
úterý 7 - 17 hod.
středa 7 - 17 hod.
čtvrtek 7 - 17 hod.
pátek 7 - 17 hod.
sobota 8 - 12 hod.
neděle zavřeno