Koncertní předplatné


Koncertní předplatné
září 2015 – květen 2016
Vážení příznivci dobré hudby,
po posledním koncertu minulé sezony se někteří z Vás ptali, zda bude v Ústí nad Orlicí pokračovat koncertní předplatné. Mohu Vás ujistit, že bude! Také pro období září 2015 – květen 2016 pro Vás Klubcentrum připravilo seriál koncertů různých hudebních žánrů tak, aby Vám přinesl zajímavé hudební zážitky. Opět se budeme scházet především v akusticky dokonalém prostředí koncertního sálu Základní umělecké školy Jaroslava Kociana, za krásou hudby (ale i tance) Vás ovšem pozveme také do kostela Nanebevzetí Panny Marie a do Roškotova divadla. Věříme, že budete s naší nabídkou spokojeni a těšíme se na setkávání s Vámi!
Už v předcházející koncertní sezoně nabídlo Klubcentrum rezervační on-line systém, kterého mohou zájemci o naše pořady využívat. Vás prosíme o dodržení uzávěrky koncertního předplatného.
Změna programu koncertního předplatného je vyhrazena, podrobnosti o jednotlivých koncertech najdete na plakátech, informace budou k dispozici také v Informačním centru na radnici (tel. 465 514 271) nebo na internetových stránkách Klubcentra www.klubcentrum.cz.
Karel Pokorný, ředitel
PROGRAM
úterý
15. září 2015
19:30
TÓNY NAD MĚSTY

Claudio Ferrarini (Itálie) – flétna
Sergio Piccone Stella (Itálie) – klavír

Claudio Ferrarini debutoval jako sólista ve 24 letech v Teatro Regio v Parmě. Hrál v nejprestižnějších sálech v Evropě, Severní a Jižní Americe, Izraeli, Rusku, Indii, Japonsku a Austrálii. Prodal více než 700.000 CD, jeho diskografie obsahuje více než 115 CD, devětkrát získal mezinárodní ocenění Globe of the American Records Guide. Jeho výkony byly zaznamenány různými rozhlasovými a televizními společnostmi. Věnuje se také pedagogické činnosti, je profesorem flétny na konzervatoři v Parmě a pravidelně vyučuje na mistrovských kurzech na Royal College of Music v Londýně, Yamaha Ginza Centre v Tokyu, Pittsburgh Duquesne University, UBC School of Music University ve Vancouveru atd.

Sergio Piccone Stella vystudoval hru na klavír, sborovou hudbu, sborové dirigování, skladbu a orchestrální dirigování na konzervatoři v Teramu, Pesaru, Pescaře a L'Aquile. Koncertní kariéru začal nejprve jako klavírní sólista v různých komorních uskupeních, později se prosadil jako skladatel a dirigent. Jako hostující dirigent působí v l’Istituzione Sinfonica Abruzzese a ul’Orchestra “A.Scarlatti” v Neapoli. Nahrál několik CD, jeho vlastní skladby byly hrány jak v Itálii, tak v zahraničí. Je vítězem čtyř národních soutěží. Ve světové premiéře dirigoval komickou operu Paola Altieriho FURBI DELUSI. Věnuje se také pedagogické činnosti, je profesorem na l’Istituto Musicale Pareggiato “G.Braga” v Teramu. V letech 1997 - 2000 působil jako ředitel Istituto Musicale “G.Spontini” v Ascoli Piceno. Od roku 1994 je hlavním dirigentem Orchestra Giovanile Abruzzese “I SINFONICI”.
 
sobota
10. října 2015
19:30
MAIESTAS DEI – středověká polyfonie v díle Petra Wilhelmi de Grundencz

SCHOLA GREGORIANA PRAGENSIS

Schola Gregoriana Pragensis byla založena Davidem Ebenem v roce 1987. První dva roky existence mohla zpívat pouze při liturgii, od konce roku 1989 se však intenzivně věnuje také nahrávání a často koncertuje doma i v zahraničí (Itálie, Španělsko, Francie, Belgie, Nizozemí, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Norsko, Švédsko, Slovensko, Maďarsko, Polsko, Izrael). CD nahrávky souboru vznikají výhradně ve spolupráci s největším českým hudebním vydavatelem, firmou Supraphon, a získaly již řadu ocenění (Choc du Monde de la Musique, 10 de Répertoire, "Zlatá Harmonie" za nejlepší českou nahrávku roku). Soubor zároveň natáčí i pro Český rozhlas - zde již seznam nahrávek dosáhl úctyhodného počtu 319 skladeb. Schola v různých projektech spolupracovala s celou řadou špičkových českých i zahraničních interpretů (Prof. Petr Eben, Jiří Bárta, Jaroslav Tůma, Iva Bittová, Choeur grégorien de Paris, Boni pueri, Musica Florea, sbor japonských buddhistických mnichů Óhara Gjosan šomjó kenkjú-kai, Varmužova cimbálová muzika, Jenaer Philharmonie, ad.) Soubor se řadí mezi přední světové interprety středověké duchovní hudby. Zaměřuje se jak na sémiologickou interpretaci gregoriánského chorálu podle nejstarších neumatických pramenů z 10. - 11. století, tak i na uvádění gregoriánských zpěvů vlastní české chorální tradice včetně rané polyfonie. Díky intenzivnímu studiu středověkých pramenů zaznívá v programech často i řada unikátních nově objevených skladeb ze 13. - 15. století. V širokém spektru repertoáru souboru lze však najít i soudobou tvorbu (viz např. CD Antica e moderna) - některé skladby mladé české skladatelské generace byly napsány přímo pro Scholu a v premiéře zazněly v jejím podání.
Posluchači i odborná kritika oceňují na nahrávkách a koncertních projektech dramaturgickou nápaditost a muzikální interpretaci, se kterou soubor zpřístupňuje repertoár ležící u samých kořenů evropské hudební kultury.
Koncert se koná v rámci 20. ročníku Festivalu duchovní hudby svaté Cecílie.
 
pondělí
16. listopadu 2015
19:30
GUITAR4MATION

Petr Saidl (ČR)
Michal Nagy (Polsko)
Martin Schwarz (Rakousko)
Martin Wesely (Rakousko)

Guitar4mation je kytarový kvartet se sídlem ve Vídni. Členové souboru představují posluchačům hudbu 20. a 21. století v nové, netradiční formě. Repertoár zahrnuje skladby impresionismu, hudbu španělskou, latinskoamerický folklór, jazz i popové aranže. Originální kompozice, z velké části souboru věnované, i vlastní úpravy skladeb, vtiskly kvartetu nezaměnitelný zvuk. Od svého založení v roce 1993 koncertovalo kvarteto Guitar4mation v mnoha zemích Evropy, na pódiích prestižních festivalů (např. Kaluga, Forum Gitarre Wien, ORF Wien, SIGC Stuttgart, Pordenone, Praha, Kutná Hora, Bratislava, Tychy atd.).
 
úterý
8. prosince 2015
19:30
BRÁNA ČASU

Pražské jazzové sexteto
Petr Kořínek – kontrabas, vedoucí souboru
Janek Pawlak (pl) – vibrafon
Štěpánka Balcarová – trubka, křídlovka
David Fárek – saxofony (tenor, soprán)
Štěpán Janoušek – pozoun
Jan Linhart – bicí nástroje, perkuse

Členové Linha Singers:
Marta Marinová – alt
Karel Zochr – bas
Alfred Strejček – mluvené slovo

Koncertní provedení svity Brána času skladatele Petra Kořínka, který představuje již celou řadu let kontrabasovou špičku. Hrával ve
skupině S+HQ, s Laco Deczim ve skupině Jazz - Cellula, s
R. Daškem, J. Stivínem, E. Viklickým. Představil se také po boku mnoha čelných osobností jazzové scény v zahraničí:
K. Wheelera, H. Kollera, T. Scotta, J. Gardnera, A. Zollera a dalších. K provedení skladby autor přizval své kolegy z Pražského jazzového sexteta, zpěvem je doprovodí členové proslulých Linha Singers – Marta Marinová, alt a Karel Zochr, bas. Doprovodného slova se ujal Alfred Strejček.
 
úterý
26. ledna 2016
19:30
3 ČESKÉ KVARTETY

Pražský komorní balet
Zemlinského kvarteto

SLOVANSKÝ KVARTET – hudba Antonín Dvořák, choreografie Mário Radačovský
ČERNÉ ZRCADLO – hudba Vladimír Sommer,
choreografie Hana Polanská Turečková
Z MÉHO ŽIVOTA – hudba Bedřich Smetana, choreografie Pavel Šmok

Komponovaný večer představí tři choreografy různých generací tvořící na hudbu význačných českých skladatelů. Představení vzniklo k Roku České hudby 2014.

Pražský komorní balet je největší český nezávislý profesionální taneční soubor. Počátky sahají do roku 1964, kdy Luboš Ogoun, Pavel Šmok a Vladimír Vašut zakládají původní Studio Balet Praha. Za téměř půl století úspěšné činnosti a umělecké tvorby soubor prošel cílevědomým a úspěšným vývojem, stal se významným reprezentantem tanečního umění České republiky a hlavního města Prahy v zahraničí a získal řadu významných ocenění.
Zemlinského kvarteto (Zemlinsky Quartet) je české smyčcové kvarteto. Jméno skladatele Alexandera Zemlinského přijalo v prosinci 2005, do té doby (od r. 1994) vystupovalo pod názvem Penguin Quartet. Od r. 1999 hraje ve složení František Souček (1. housle), Petr Střížek (2. housle), Petr Holman (viola), Vladimír Fortin (violoncello).
 
úterý
23. února 2016
19:30
IVO KAHÁNEK A WIHANOVO KVARTETO

Ivo Kahánek – klavír
Leoš Čepický – housle
Jan Schulmeister – housle
Jakub Čepický – viola
Aleš Kaspřík – violoncello

Ivo Kahánek – absolutní vítěz mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro v roce 2004 si jako interpret nevšední emocionální síly a hloubky získal pověst jednoho z nejpůsobivějších umělců své generace a je mnohými považován za nejlepšího současného českého pianistu. Svůj dar okamžitě navázat citovou vazbu s publikem dokáže náležitě zužitkovat ve skladbách od baroka po modernu, s těžištěm v romantickém repertoáru. V cizině jej rovněž pokládají za specialistu na interpretaci české hudby.
Wihanovo kvarteto je jedním z předních smyčcových komorních souborů, jež v nedávných letech vznikly z velké české interpretační školy. Kvarteto založené v roce 1985 si získalo mimořádný věhlas za interpretaci, jak domácího českého repertoáru, tak i mnoha nejpřednějších děl kvartetního repertoáru období klasicismu a romantismu i děl moderních.
 
úterý
15. března 2016
19:30
STOLETÁ ELEGANCE “A LA CARTE”
aneb BUDAPEŠŤ – PAŘÍŽ – BUKUREŠŤ 1910-1935 NA PÓDIU I V KAVÁRNÁCH...


Liselotta Rokyta – Panova flétna
Jan Rokyta – cimbál

Koncertním programem, který je ve znamení netradiční instrumentální kombinace Panovy flétny a cimbálu, zavítáme do sto let staré hudební historie, respektive do evropských velkoměst prvních desetiletí 20. století. Kromě hudby vážné a lidové zazní i skladby takzvaného “vyššího populáru”, které mají mezi kavárenskými muzikanty v Evropě obecné označení “Café concert”. Drobné “kusy” odlehčeného charakteru s poetickým přídomkem “a la carte” v plynutí desetiletí postupně opouštěly své původní prostory salonů, restaurací a kaváren a zaujaly pevnou pozici nejen na koncertních pódiích, ale i v novodobé hudební historii. Panova flétna a cimbál patří svým tembrem i původem ke stěžejním hudebním nástrojům tohoto stylu, ba co více: oba jejich interpreti, Liselotte a Jan Rokytovi, tímto programem zažívají “déjà vu” z jejich holandského období let devadesátých, které bylo ve znamení společného muzicírování s rumunskými a maďarskými muzikanty.
 
úterý
12. dubna 2016
19:30
CANTARINA CLARINETE

Hana Tauchmanová – klarinet
Jana Lahodná – klarinet
Jana Černohouzová – klarinet
Věra Kestřánková – klarinet, basklarinet

Klarinetové kvarteto vzniklo v říjnu 2011 na půdě Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze na základě chuti čtyř studentek dát "něco zajímavého" dohromady. Využily faktu, že jsou všechny výborné klarinetistky a k tomu mají mezi sebou i spoluhráčky s pěveckými vlohami - a nápad byl na světě! Kvartet nejen hrající, ale také zpívající. Odtud už bylo jen kousek k názvu CANTARINA CLARINETE, což znamená zpívající klarinety. Repertoár tvoří klasické úpravy nejznámějších světových i českých skladeb barokního, klasicistního, romantického, populárního i jazzového charakteru, ovšem také vlastní úpravy populárních skladeb, které připravuje Věra Kestřánková.
 
středa
4. května 2016
19:30
KOCIANOVA HOUSLOVÁ SOUTĚŽ
Festivalový koncert – Komorní filharmonie Pardubice


sólistka Pavla Tesařová, laureátka KHS 2015

Koncert v rámci 58. ročníku Kocianovy houslové soutěže a 11. ročníku festivalu Kocianovo Ústí nad Orlicí.
 

Podmínky koncertního předplatného

Předplatné na září 2015 až květen 2016 - 9 koncertů činí: 900,- Kč.

Výhodou předplatného je výrazná sleva v ceně abonentky oproti vstupenkám, které budou prodávány ve volném prodeji. Z důvodů neustále vzrůstajících nákladů na jednotlivé akce jsme byli nuceni zachovat pouze normální cenu abonentky a výrazně budeme zvyšovat cenu vstupenek prodávaných ve volném prodeji.
Členem se může stát každý, kdo podá přihlášku do 31.8.2015.
Předplatné se platí jednorázově v Informačním centru Městského úřadu v Ústí nad Orlicí nebo v kanceláři Klubcentra, Lochmanova 1400.
Objednávky organizací vyřizuje pouze Klubcentrum.
Abonentní vstupenky obdrží každý předplatitel ihned po zaplacení příslušné částky, na koncerty v Roškotově divadle má předplatitel právo vybrat si řadu i místo.
Bližší informace o představeních, termínech i případných změnách budou v průběhu roku zveřejňovány v kulturní příloze Ústeckých listů, na výlepových plochách, internetu (www.klubcentrum.cz) a na čísle 14000.
Pořadatelé si vyhrazují právo na změnu programu.
Současným předplatitelům rezervujeme místa do 24. srpna 2015, pokud do tohoto data nebudou vaše rezervovaná místa zaplacena, budou následující den uvolněna pro další zájemce.
Uzávěrka prodeje předplatného pro všechny zájemce je dne 31.8.

Předplatné:

rezervační on-line systém

Informační centrum Městského úřadu
Mírové náměstí
Ústí nad Orlicí
tel.: 465 514 271

KLUBCENTRUM v Ústí nad Orlicí
Lochmanova 1400
Ústí nad Orlicí
tel.:
606 684 449, 736 503 564

Otevírací doba v IC:
pondělí - pátek
7.00 - 17.00 hod.
sobota
8.00 - 12.00 hod.

Informace:
KLUBCENTRUM
Lochmanova 1400
562 01 Ústí nad Orlicí
tel.:
606 684 449, 736 503 564
info@klubcentrum.cz
www.klubcentrum.cz

VYUŽIJTE VÝHOD KONCERTNÍHO PŘEDPLATNÉHO!

 
KLUBCENTRUM
Lochmanova 1400
562 01 Ústí nad Orlicí
tel.:   606 684 449
736 503 564
info@klubcentrum.cz
Předprodej:
Informační centrum
Sychrova 16
562 01 Ústí nad Orlicí

tel.: 465 514 271

Otevírací doba:
pondělí 7 - 17 hod.
úterý 7 - 17 hod.
středa 7 - 17 hod.
čtvrtek 7 - 17 hod.
pátek 7 - 17 hod.
sobota 8 - 12 hod.
neděle zavřeno