Nabídka pořadů • Leden

Předprodej vstupenek
v Informačním centru MěÚ, tel. 465 514 271.
Plakát
ve formátu PDF
Prodej vstupenek na kulturní pořady
je v pokladně vždy 1 hodinu před začátkem pořadu.
 
Pátek 5. ledna

neděle 28. ledna
VĚRA MACHÁČKOVÁ A KAREL ČERVENKA

Výstava obrazů pardubických výtvarníků

Výstava je přístupná vždy v době konání akcí v divadle
Čtvrtek 11. ledna
19:30 hodin

MOTÖRHEAD: CLEAN YOUR CLOCK

Unikátní záznam koncertu legendárních MOTÖRHEAD – Clean Your Clock. Poslední zaznamenaný koncert kapely, před kterou se klaní doslova každý profesionál a fanoušek rocku. Po smrti Lemmyho Kilmistera MOTÖRHEAD nadobro ukončili své působení. (Velká Británie, 120 min.)

Vstupné 150 Kč
Pátek 12. ledna
8:15 a 10:00 hodin
KOUZELNÉ KŘESADLO
Divadlo Pohádka Praha

Uzavřená školní představení
Sobota 13. ledna
15:00 hodin

POHÁDKY ZE MLÝNA
Divadlo Pohádka Praha

Pohádkové leporelo čerpající z klasických českých pohádek. Pohádka O vojákovi a strašidlech, která sužovala mlýn, mlynáře i celé okolí, a o vojákovi, který měl pro strach uděláno. Inu, tomu kdo se nebojí, odvaha se vyplatí... A O lakomé mlynářce, kde chudý pocestný potká na své cestě lakomou bohatou mlynářku - a jak to tak bývá – ten, kdo je lakomý, sám sebe nejvíc ošidí, a kdo má „pod čepicí“, ve světě se neztratí.

Představení pro malé diváky.

Vstupné 50 Kč
Sobota 13. ledna
19:30 hodin

JEZINKY A BEZINKY ANEB ARSENIK A STARÉ TETY
Joseph Kesselrig
DS Bratří Mrštíků Boleradice


POZOR! ZMĚNA TITULU!
Rebelové ze Stodoly
Divadlo Stodola Jiříkovice

Jezinky a bezinky, někdy též uváděné pod názvem Arsenik a staré tety, jsou černou komedií, která měla premiéru 10. ledna 1941 ve Fulton Theatre na Broadwayi. Po 1444 odehraných přestaveních měla derniéru 17. června 1944. Byl to Jan Werich, který tam tuto hru viděl a který ji nechal přeložit a uvést v Čechách v roce 1958. Důvodem jeho nadšení byl fakt, že se na divadle ještě nikdy předtím tolik nesmál...! Jemu jsme dnes vděčni za to, že se můžeme i my bavit jednou z nejslavnějších detektivních komedií světové dramatiky.

V režii Jiřího BRABCE hrají: Marie SOKOLÁŘOVÁ, Iva KAHOUNOVÁ, Radek OMASTA, Luboš STRAKA / Zbyněk HÁDER, Jiří MERLÍČEK, Kateřina KORÁBOVÁ / Jana GLOCOVÁ, Jan KORÁB, Karel SVOBODA / Jurka HÁDER, Jan VYSTOUPIL, Stanislav SVOBODA / Miroslav STROUHAL j.h., Jan POKORNÝ j.h., Jiří JANDA, Jindřich KAHOUN.

Délka představení: 100 minut plus přestávka


Čtvrté soutěžní představení Orlické Thálie 2017Zbývající vstupenky v předprodeji a hodinu před začátkem představení u pokladny.

Vstupné 170 Kč
15.1.
19:30

OVČÁČEK MILÁČEK
ZÁZNAM DIVADELNÍHO PŘEDSTAVENÍ
Druhý díl nekorektního kabaretu Městského divadla Zlín. Se svou politickou satirou Zlíňáci tentokrát citelně přitvrzují. Děj umístil autor a režisér Petr Michálek do blízké budoucnosti, a sice do období vrcholící prezidentské kampaně v ČR zkraje roku 2018. Na jevišti to znovu hýří těmi nejabsurdnějšími a zároveň zcela autentickými výroky představitelů naší politické scény.

Městské divadlo Zlín, 2017 85 min.

Vstupné 120 Kč
Úterý 16. ledna
9:00 hodin
AKADEMIE 2018

Přehlídka zájmově umělecké činnosti speciálních škol regionu
Úterý 16. ledna
19:30 hodin
FOLKLORECLASSIC

Markéta JANOUŠKOVÁ - housle
Cimbálová muzika Jiřího Janouška

Markéta Janoušková je českou houslistkou, působící především v zahraničí. Je vyhledávanou sólistkou a komorní hráčkou. Originálníkoncertní projekt FolkloreClassic na pomezí klasické a lidové hudby zrcadlí mistrovství obou žánrů a jeho provedení na festivalových pódiích zaznamenává mimořádný ohlas. Od prvního uvedení se FolkloreClassic představil na pódiích českých festivalů vážné hudby (Beethovenův festival, Dvořákův festival, Trutnovský podzim, ...), v abonentních koncertních řadách, ale i v rámci belgického Hulacourt Art Project, který je zaštítěný proslulou klavíristkou Marthou Argerich. Projekt si získal přízeň obecenstva i odborné kritiky. FolkloreClassic se umístil ve finále Web Concert Hall Competition.

Leoš Janáček / Bedřich Smetana / Silvie Bodorová / Ilja Zeljenka...Zbývající vstupenky v předprodeji a hodinu před začátkem představení u pokladny.

Vstupné 190 Kč
Středa 17. ledna
19:00 hodin

RUSKO A MONGOLSKO – KRAJEM SVÉRÁZNÝM
Cestopisná přednáška Pavla Svobody

Rusko je obrovská země s prostorem pro neuvěřitelná dobrodružství! Projedeme mystickou Transsibiřskou magistrálou napříč největší zemí světa. Přes ruské pohoří Altaj do extrémně odlehlého Mongolského Altaje se stále živou tradicí sokolnictví. Pěšky k nejvyšším horám i ledovcům země Čingischána. Exotické pokrmy pastevců nás nemohou minout. Jak chutná velbloudí kumys či vodka z mléka? Nekonečné písčité duny v poušti Gobi či romantické jezero Chovsgol. Buddhistické kláštery v Mongolsku i ruském Burjatsku. Podzim na Sibiři je jako exploze barev. Mystické jezero Bajkal je po letní sezóně pusté a drsné. Vyrazíme do termálních pramenů i na ostrov Olchon s magickou skálou Šamankou. V pohoří Sajany již mrzne a napadl sníh. Po pravoslavné mši v Irkutsku odjíždíme vlakem na konečnou nejdelší vlakové trati světa - do Vladivostoku. Ivan, samovar, baňa, kaviár a lososi. Sibiř si zamilujete. Přednáška získala první cenu diváků na festivalu Caminos v Karlových Varech v roce 2017.

Vstupné 70 Kč
Neděle 28. ledna
17:00 hodin
INTIMISSIMI ON ICE: LEGENDA KRÁSY

S více než 80 miliony prodaných alb se Andrea Bocelli vrací do kin jako hlavní hvězda celovečerní show na ledě. Intimissimi on Ice je audiovizuálním vrcholem letošní zimy v kinech. Překrásnou hudbu a kouzelnou choreografii doplní laserová show a ohňostroje přímo na ledové ploše. Mezi vystupujícími jsou nejznámější bruslaři světa: Evgeny Plushenko, Stéphane Lambiel nebo Shizuka Arakawa. Diváci v kinech si mohou užít vystoupení v kulisách amfiteátru s atmosférou římských arén. (Itálie, 120 min., původní znění)

Vstupné 180 Kč
Úterý 30. ledna
19:30 hodin

BIOGRAF

Marek Zákostelecký, Jiří Kohout, František Karel Tománek, Cirk La Putyka
Jedinečné divadelní setkání hrdinů filmových včerejšků. Vydejte se s námi do časů, kdy kino bylo ještě biograf, kdy nemluvilo, byločernobílé, ale bylo i tak tím báječným místem, kde jste se mohli jako dnes bát, smát se, plakat nebo se tajně potmě líbat. Jedinečné divadelní setkání hrdinů filmových včerejšků – to je základ příběhu, kterým vás provede někdo, kdo svůj biograf neopustil do dnešních časů. Trochu ředitel, trochu trhač lístků, trochu promítač, trochu prodavač popcornu, ale hlavně starý známý dnes už zapomenutých hrdinů stříbrného plátna – velkých, malých, neviditelných, vynalézavých, něžných i strašidelných. Jejich společné příběhy doprovodí klavírista, tak jako za dob němých filmů. Biograf je určen milovníkům biografů všech věkových kategorií. A je zcela nehořlavý!

V režii Marka ZÁKOSTELECKÉHO hrají: Jiří KOHOUT a Jan ČTVRTNÍK

Délka představení: 60 minutZbývající vstupenky v předprodeji a hodinu před začátkem představení u pokladny.

Vstupné 300 Kč
Středa 31. ledna
8:15 a 10:15 hodin
BIOGRAF
Cirk La Putyka

Uzavřená školní představení
Změna programu vyhrazena.
 
KLUBCENTRUM
Lochmanova 1400
562 01 Ústí nad Orlicí
tel.:   606 684 449
736 503 564
info@klubcentrum.cz
Předprodej:
Informační centrum
Sychrova 16
562 01 Ústí nad Orlicí

Otevírací doba:
pondělí 7 - 17 hod.
úterý 7 - 17 hod.
středa 7 - 17 hod.
čtvrtek 7 - 17 hod.
pátek 7 - 17 hod.
sobota 8 - 12 hod.
neděle zavřeno