Nabídka pořadů • Únor

Vernisáž výstavy fotografií a básnické tvorby Josefa KVIČERY

Výstava je přístupná vždy v době konání akcí v divadle do 28. února
Pondělí 5. února

CRAVATE CLUB (Dva muži v nesnázích)
Fabrice Roger-Lacan
Divadelní společnost DuEt

Architekty Bernarda a Adriena spojuje pevný přátelský vztah. Jsou partneři firmy, které se dobře daří. Jaký kolotoč neuvěřitelných situací se však může roztočit ve chvíli, kdy jeden z nich z tajemných důvodů nemůže přijít na oslavu kulatých narozenin toho druhého? Nová situace staví oba muže do pozic, v kterých nečekali, že se někdy ocitnou. Komedie, psychologie, paradox, absurdita...

Režie: Zdeněk DUŠEK
Hrají: Martin PECHLÁT a Miroslav ETZLER

Délka představení: 100 minut včetně 20minutové přestávky

Zbývající vstupenky v předprodeji a hodinu před začátkem představení u pokladny.

Středa 7. února
O PRINCEZNĚ, KTERÁ RÁČKOVALA
Divadlo Scéna Zlín

Uzavřené školní představení

Úterý 13. února
WOLKERŮV PROSTĚJOV 2018

Oblastní kolo přehlídky sólových recitátorů

Středa 14. února

BYL JSEM ROK V ANTARKTIDĚ
Cestopisná přednáška Martina Mykisky

Přednáška dokonale přibližuje polární prostředí a zimování tří mužů na svérázné polární základně, jejich každodenní život i dobrodružství při výpravách do okolí pěšky, na lyžích či na lodi. Fotografie zachycují velice detailně život tučňáků, tuleňů, rypoušů, lachtanů a dalších živočichů, často od samého narození až po tvrdý boj o přežití v nehostinné polární přírodě.

Sobota 17. února

O ČARODĚJNÉ KRČMĚ
Divadlo Andromeda

Komu se podaří zachránit zámeckou dceru Lesněnku ze strašidelné krčmy čarodějnice Maggi? Bude to silák Divobij, či starostův syn Chytrolín, kterým jde jenom o peníze? Nebo to dokáže drvoštěp Kuba, který má Lesněnku doopravdy rád? Kouzla, čáry, víly ale také spousta písniček čeká děti v hudební pohádce.

Představení pro malé diváky.

Pondělí 19. února
EWA FARNA 10: NEZNÁMÁ ZNÁMÁ

Filmový dokument Ewa Farna 10: Neznámá známá mapuje deset let zpěvaččiny kariéry a také přípravy na jubilejní koncert. V tomto období se ale po dlouhých deseti letech zpěvačka nečekaně rozešla se svým managementem a poslední singly si navíc vydala pod vlastním vydavatelstvím. Postavila se více na vlastní nohy a ze slečny se stihla stát vdanou paní. Nic nepíše lepší scénář, než život sám.

Úterý 20. února

TRIO BERGERETTES

Barbora K. SEJÁKOVÁ - klavír
Daniela OERTEROVÁ - housle
Tomáš STRAŠIL – violoncello

Trio vzniklo v roce 2001 a hned v prvním roce svého uměleckéhopůsobení na sebe upozornilo vítězstvím a cenou za nejlepší interpretaci skladby Bohuslava Martinů v Soutěži Bohuslava Martinů 2001. V roce 2002 se v soutěži "Melbourne International Chamber Music Competition" probojovalo mezi 25 nejlepších trií z celého světa. Vystupuje na mezinárodních hudebních festivalech, představilo se v koncertním cyklu Českého spolku pro komorní hudbu při České filharmonii, nahrává pro Český rozhlas. Do Ústí nad Orlicí připravilo Trio Bergerettes ryze český program, v němž nebudou chybět ani jazzové prvky. Zazní díla Josefa Suka, Vítězslava Nováka, Luboše Sluky a Antonína Dvořáka.

Středa 21. února
JAK O MASOPŮSTU KE ŠTĚSTÍ PŘIŠLA
Liduščino divadlo

Uzavřené školní představení.
Čtvrtek 22. února
KINO NASLEPO

Dva měsíce utekly jako voda a ústecké kino opět připravilo promítání tzv. „Naslepo“. Oč jde? O zážitek z očekávání, jaký film se na plátně objeví. Při odchodu ohodnotíte film částkou dle vaší spokojenosti, čili vstupenku nepotřebujete.