Nabídka pořadů • Září

15:00 – 18:00 hodin

a zahrada Stacionáře
LOUČENÍ S PRÁZDNINAMI

Zábavný program pro děti s Divadlem Koráb.
Pohádka Kocour v botách, balónkový klaun, soutěže o drobné ceny, malování na obličej, opékání buřtů.

Vstupné dobrovolné
Do neděle 3. září
pátek
10:00 – 13:00 hodin
a 14:00 – 17:00 hodin,
sobota a neděle
14:00 – 17:00 hodin
XIX. VÝSTAVA VÝTVARNÉHO UMĚNÍ

Tradiční výstava děl autorů tvořících nejrůznějšími technikami

Vstupné dobrovolné
Sobota 16. září

POHÁDKA Z PAŘEZOVÉ CHALOUPKY KŘEMÍLKA A VOCHOMŮRKY

Divadlo Scéna Zlín uvede veselou pohádku, plnou hravosti, humoru a písniček. Nepropásněte skotačení těchto dvou známých večerníčkových hrdinů.

Středa 20. září

ALJAŠKA NA BLIND

Volné pokračování přednášky Michaely Hrdé Kanada na Blind – tentokrát o tom, jak to dopadá, když se sama holka vydá do Kanady trochu pracovat, trochu cestovat a po měsíci usoudí, že ji vlastně stávající práce nebaví. Znova sbalí a s cizími lidmi se vypraví na měsíční road trip přes Yukon, směr Aljaška. Samozřejmě, ani tady nejde vše podle plánu. Celou přednáškou nás budou opět provázet panoramata místních vrcholků a tentokrát až neskutečnou “náhodou” půjdeme po stopách Alexandra Supertrampa z knihy a filmu Útěk do divočiny.

Sobota 23. září

LABUTÍ JEZERO

Klasické Labutí jezero je symbolem baletu moskevského Bolšoj těatru a ruské baletní tradice. Romantická báje o dívkách zakletých do labutí, které může vysvobodit jen čistá láska, je odrazovým můstkem pro tanec s nadlidským půvabem a elegancí, ve kterém se prolíná krása lidská a labutí.
Hudba: Petr Iljič Čajkovskij. Choreografie: Jurij Grigorovič podle Mária Petipy.

Záznam baletu – 180 min.

Neděle 24. září
ZAHÁJENÍ TANEČNÍCH KURZŮ PRO MLÁDEŽ
pod vedením Zdeňka HEJZLARA a Petry NOŽKOVÉ
Neděle 24. září
ZAHÁJENÍ TANEČNÍCH KURZŮ PRO DOSPĚLÉ
pod vedením Zdeňka HEJZLARA a Petry NOŽKOVÉ
Úterý 26. září
NA STRUNÁCH NAPŘÍČ STALETÍMI

BOHUSLAV MATOUŠEK - housle
PETR SAIDL - kytara

V úvodním večeru nové koncertní sezony se představí vynikající houslový virtuos, který má velmi blízko k Ústí nad Orlicí. Jeho jméno najdeme v listině vítězů a laureátů Kocianovy houslové soutěže, po letech pak zasedal v její mezinárodní porotě. Partnerem mu bude jeden z nejlepších současných klasických kytaristů Petr Saidl, hrající jako jeden z mála na osmistrunnou kytaru.

Zbývající vstupenky v omezeném počtu v předprodeji a hodinu před začátkem koncertu u pokladny.

Středa 27. září

SMÍM PROSIT? ...
Gérard Bitton a Michel Munz
Činoherní studio Bouře

Henri de Saci je vášnivý milovník všech žen. Jednoho dne se však dozvídá, že má po své tetě zdědit balík peněz, ovšem pod podmínkou, že se do roka ožení. Ale jak se nemuset své vášně k ženám vzdát a zároveň splnit kladenou podmínku? Řešení bude překvapivé, rozuzlení ještě překvapivější… Svižná komedie nabízí divákům vtipné dialogy a kvalitní herecké výkony.
V režii Jaromíra JANEČKA hrají: Jan RÉVAI, Martin POLÁCH / Igor BAREŠ, Filip ČAPKA, Kateřina JANEČKOVÁ, Petr PĚKNIC / Karel ZIMA.

Délka představení: 110 minut plus přestávka

Zbývající vstupenky v omezeném počtu v předprodeji a hodinu před začátkem představení u pokladny divadla.