Nabídka pořadů • Září

(Stažení plakátu ZDE)

Do neděle 9. září

XX. VÝSTAVA VÝTVARNÉHO UMĚNÍ

Tradiční výstava děl autorů tvořících nejrůznějšími technikami
(pátek 10 – 13 a 14 – 17 hodin, sobota a neděle 14 – 17 hodin).

Vstupné dobrovolné
Sobota 15. září

od 3.9.2018

JEZINKY A BEZINKY ANEB ARSENIK A STARÉ TETY
Joseph Kesselrig
DS Bratří Mrštíků Boleradice

Jezinky a bezinky, někdy též uváděné pod názvem Arsenik a staré tety, jsou černou komedií, která měla premiéru 10. ledna 1941 ve Fulton Theatre na Broadwayi. Po 1 444 odehraných přestaveních měla derniéru 17. června 1944. Byl to Jan Werich, který tam tuto hru viděl a který ji nechal přeložit a uvést v Čechách v roce 1958. Důvodem jeho nadšení byl fakt, že se na divadle ještě nikdy předtím tolik nesmál…! Jemu jsme dnes vděčni za to, že se můžeme i my bavit jednou z nejslavnějších detektivních komedií světové dramatiky.

V režii Jiřího Brabce hrají:
Marie Sokolářová, Iva Kahounová, Radek Omasta, Luboš Straka / Zbyněk Háder, Jiří Merlíček, Kateřina Korábová / Jana Glocová, Jan Koráb, Karel Svoboda / Jurka Háder, Jan Vystoupil, Stanislav Svoboda / Miroslav Strouhal j.h., Jan Pokorný j.h., Jiří Janda, Jindřich Kahoun.

Délka představení: 100 minut plus přestávka

Třetí soutěžní představení Orlické Thálie 2018.

Zbývající vstupenky v předprodeji a hodinu před začátkem představení u pokladny.

Neděle 16. září

ZAHÁJENÍ TANEČNÍCH KURZŮ PRO MLÁDEŽ
pod vedením Zdeňka HEJZLARA a Petry NOŽKOVÉ
Neděle 16. září

ZAHÁJENÍ TANEČNÍCH KURZŮ PRO DOSPĚLÉ
pod vedením Zdeňka HEJZLARA a Petry NOŽKOVÉ
Čtvrtek 20. září

VANUATU – DĚTI RÁJE
cestopisná přednáška Tomáše Kubeše

Výpravu na nejpřátelštější místo na světě, tropický ráj s průzračným mořem a stále usměvavými obyvateli, to nabízí 15 zapomenutých ostrovů země Vanuatu uprostřed Pacifiku. Palmové háje, lahodné kokosy, divoké pláže, modré díry, tradiční slavnosti, setkání s duchy i výstup na magickou a stále činnou sopku Yasur na ostrově Tana. To vše je neopakovatelný ráj plný pohody, klidu a neuvěřitelných obyvatel.

Středa 26. září
19 hodin

SLAVNOSTNÍ VEČER S UDÍLENÍM CEN MĚSTA

V hudebním programu vystoupí František Uhlíř Team & Lee Andrew Davison (USA), moderuje Jiří Zajíček.

Vstup zdarma
Pátek 28. září

od 10.9.2018

BEDŘICH SMETANA: MÁ VLAST
Komorní orchestr Jaroslava Kociana rozšířený o dechovou sekci Filharmonie Hradec Králové

Cyklus symfonických básní: Vyšehrad, Vltava, Šárka, Z českých luhů a hájů, Tábor, Blaník.

Dirigent: Bohuslav Mimra

Sobota 29. září

O PEJSKOVI A KOČIČCE
Hravé divadlo

Příběh dvou zvířátek pejska a kočičky: Humorně pojaté představení má ve zpětné vazbě působit na rozvoj dětského chápání etiky mezilidských vztahů, podněcovat fantazii a estetické cítění. O tom, jak láska dvou zvířátek je stejná jako láska dvou lidí.

pohádka pro děti

Neděle 30. září

STAVBY STOLETÍ REPUBLIKY 1918 - 2018

O jedinečné tváři moderní architektury v obrazech, fotografiích, plánech a příbězích, o architektech, stavebnících, stavitelích…
Výstavní expozice jednotlivých krajů nás provedou nejvýznamnějšími stavbami moderní architektury, vytvořenými od roku 1918 do současnosti.
Projekt Stavby století republiky 1918 - 2018 je součástí celorepublikového projektu „100 let architektury a stavitelství Nové republiky 1918 – 2018“. Jeho cílem je představit stoletý vývoj moderní československé, respektive české architektury a stavitelství jako součásti architektonické kultury nové Evropy od skončení první světové války po dnešek.

Výstava je přístupná vždy v době konání akcí v divadle,
trvá do 31.10.2018.