Koncertní předplatné

Hudební sezóna různých žánrů

září 2019 – květen 2020

čtvrtek 16. dubna 2020 pondělí 23. listopadu 2020 čtvrtek 18. března 2021

čtvrtek 23. září 2021

ROCK&ROLL BAND MARCELA WOODMANA

Kapela Rock’n’Roll Band Marcela Woodmana vznikla v lednu roku 1990. Procházela četnými personálními změnami, ale zdravý základ zůstal stejný. Rock’n’Roll band Marcela Woodmana je považován za jednu z nejlepších R´n´R kapel v Evropě, ne-li na světě… – o vesmíru ani nemluvě! Nevěřící se mohou na vlastní oči i uši přijít přesvědčit.

 

 

Hudební sezóna různých žánrů

září 2020 – prosinec 2020

Vážení milovníci hudebních tónů,

s novou koncertní sezónou září 2019 – květen 2020 jsme opustili klasické koncerty Kruhu přátel hudby. Nahradila jej „Hudební sezóna různých žánrů”, kde chceme ukázat rozmanitost hudby ve všech jejich podobách. Klasickou, vážnou hudbu, pak můžete navštívit v době konání hudebního festivalu Kocianovo Ústí, který každoročně přináší bohatý program. Naším cílem bylo oslovit širší okruh posluchačů, představit větší projekty a dostat koncerty zpět do vlastních prostor s technickým zázemím.

Hudební sezóna různých žánrů 2019/2020 jasně ukázala, že nová žánrově otevřenější dramaturgie KLUBCENTRA vykročila správným směrem a zvedla zájem veřejnosti.

Nyní jsme rozdělili rok na sezónu jarní a podzimní, které budou zahrnovat vždy 4 koncerty. Jarní sezóna bude od ledna do dubna, podzimní od září do prosince.

Jako předplatitelé budete výrazně cenově zvýhodněni a včas informováni o možnosti získání nového předplatného, a to jak před jarní, tak i podzimní sezónou. Budeme se těšit, že vás rozmanitost hudebních žánrů osloví, potěší a pobaví a při výběru uděláme maximum pro vaši spokojenost.

Jaroslava Martináková, ředitelka KLUBCENTRA

 

úterý 15. září 2020

LENKA NOVÁ & PETR MALÁSEK         

Osobitá zpěvačka s nezaměnitelným sametovým altem Lenka Nová, která se v posledních letech nejvíce prezentovala na koncertech s Michalem Horáčkem, navázala spolupráci s klavíristou a skladatelem Petrem Maláskem. Hudební spojení těchto dvou osobností hned po prvních koncertech zaznamenalo velkou pozornost a nadšení publika. V písních, které Lenka prezentuje svým velmi osobitým pojetím, se prolínají příběhy ženy, která vedle krásného hlasu, profesionality a noblesy na podiu zůstává duší a srdcem především obyčejnou holkou, která prožívá životní radosti a strasti všedních dnů a nepřestává věřit v lásku a životní naplnění. Vynikající Petr Malásek pak velmi zkušeně a instinktivně doprovází na klavír jednotlivé písně. V sálech vzniká neopakovatelná atmosféra srovnatelná s koncerty, kdy Petr spolupracoval na jednom podiu s Hanou Hegerovou.

 

čtvrtek 15. října 2020    úterý 29. prosince 2020   úterý 13. dubna 2021 čtvrtek 7. října 2021

ROBERT KŘESŤAN & DRUHÁ TRÁVA

Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků. Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky – autorská a interpretační výjimečnost zpěváka, textaře a překladatele Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny.

Kapela Druhá tráva byla hned od svého vzniku řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Přestože bývá často označována jako bluegrassová, už od počátku existence mixuje více stylů. Bluegrass odkazuje spíše na předchozí angažmá několika členů skupiny u brněnských Poutníků.

Druhá tráva dosud vydala 18 alb v Čechách i USA a je několikanásobným držitelem ocenění APH Anděl v kategorii Folk a Country. Kromě toho někteří členové kapely realizují i své sólové nahrávací projekty – banjista Luboš Malina už má na svém kontě čtyři CD a dobristovi Luboši Novotnému byly doposud vydány dvě desky.

Jako jedna z mála českých kapel pravidelně každý rok absolvuje turné po Spojených státech amerických s velice příznivým ohlasem. Ve výčtu významných zahraničních interpretů, se kterými Druhá tráva spolupracovala či spolupracuje, nechybí takové osobnosti jako je Peter Rowan, Tony Trischka, Davey Spillane, Andy Owens nebo Charlie McCoy.

Skupina Druhá tráva hraje v současné době ve složení:

Robert Křesťan – sólový zpěv, mandolína, kytara

Luboš Malina – banjo, irské píšťaly, tenor saxofon, vokály

Luboš Novotný – dobro, lap steel, vokály

Radek Hlávka – kytara, vokály

Tomáš Liška – kontrabas, basová kytara

Martin Novák – bicí, perkuse, cajon

 

středa 11. listopadu 2020             úterý 2. února 2021          pondělí 18. října 2021

PRAGUE CELLO QUARTET 

Prague Cello Quartet je jedinečný český soubor čtyř violoncellistů, kteří publiku nabízejí koncertní show složené nejen ze známých skladeb klasických mistrů, ale také z populárních filmových melodií nebo jazzových, popových či rockových hitů. To vše v originální úpravě pro čtyři violoncellisty a jejich nástroje.
Soubor vznikl v roce 2006 a v současném složení hraje od roku 2012. Členové PCQ, absolventi pražské Hudební akademie, Jan Zvěřina, Petr Špaček, Jan Zemen a Ivan Vokáč mají za sebou řadu individuálních úspěchů i účasti na prestižních domácích i zahraničních festivalech. V rámci PCQ vystupují nejen na českých pódiích – v roce 2016 absolvovali turné po Japonsku, v roce 2017 vyrazili do Číny a Jižní Koreje. PCQ má na svém kontě celkem čtyři alba: No.1 (2011), Top Secret (2013), Happy (2018) a Broadway (2019).

 

pátek 18. prosince 2020          čtvrtek 16. prosince 2021

PIRATE SWING BAND GALA 2020 & DAN BÁRTA

Ojedinělý koncertní projekt PIRATE SWING Bandu Jiřího Ševčíka se speciálním hostem Danem Bártou, jak jste ho ještě neviděli a asi už neuvidíte.

2.12. DŮM HUDBY PARDUBICE

16.12. KONGRESOVÉ CENTRUM ALDIS HRADEC KRÁLOVÉ

18.12. ROŠKOTOVO DIVADLO ÚSTÍ NAD ORLICÍ

Po superúspěšné sedmileté sérii koncertů „PIRATE SWING Band Gala“ chystá hudební senzace oceňovaná doma i v zahraničí svá netradiční galapředstavení i letos. Sedmnáctičlenný big band, jediná kapela v Evropě, specializující se na vlastní swingové aranže rocku a popu, letos nabídne něco zcela ojedinělého. „Představte si Franka Sinatru zpívat Nirvanu“, prohlásil o tělese kytarista legendárních Queen, Brian May. Právě s touto legendou měli čeští „Piráti“ to potěšení spolupracovat hned třikrát, naposled loni, kdy se dokonce stali jedinou kapelou v historii krom Queen, na jejíž novém CD oficiálně zpívá Freddie Mercury a na kytaru hraje Brian May, to vše pro charitu proti AIDS. Na svém kontě mají 5 CD a DVD, hitparádové úspěchy v Británii, Francii, Holandsku, Rakousku, Argentině, Rusku, Austrálii, Irsku a Japonsku, osm vyprodaných turné, mezinárodní ocenění trofejí Platinové desky, status nejpopulárnější swingové kapely u nás a spolupráci s prakticky kompletní českou špičkou (K. Gott., J. Suchý, L. Machálková, J. Laufer, J. Zelenková, T. Graves, O. Ruml, I. Pazderková, P. Vondráček, F. Slováček, E. Kočičková, M. Ruppert, O. Brousek, B. Josef, I. Mládek, J. Molavcová, L. Sobota…). Band je znám svou nevypočitatelností a humorem a nečekané spojení připravil i letos. Za doprovodu tohoto jedinečného tělesa vystoupí zpěvák s nezaměnitelným hlasem, vynikající technikou a projevem vzlétajícím nad tuzemský standard populární hudby Dan Bárta (Illustratosphere, JAR, Sexy Dancers…). Vůbec poprvé se zde představí v unikátním spojení s big bandem, můžete se tedy těšit na exkluzivní program swing aranží Danových rockových oblíbenců, napsaných speciálně pro tento „one night only“ večer. Nepropásněte tuto příležitost, program se v budoucnu již nebude reprízovat.

Zapomeňte na všechno, co jste slyšeli o swingu a připravte se na show, kde je vše jinak a která vás osvěží a pobaví. A tomu věřte ;-).

 

 

Hudební sezóna různých žánrů

leden 2021 – duben 2021

Vážení milovníci hudebních tónů,

těšíme se na setkání s vámi na koncertech nové hudební sezóny leden – duben 2021. Věříme, že vás rozmanitost hudebních žánrů a výběr interpretů potěší a pobaví a budete z koncertů odcházet plni příjemných zážitků a dojmů.

Jaroslava Martináková, ředitelka KLUBCENTRA

 

čtvrtek 21. ledna 2021                        čtvrtek 11. listopadu 2021

BRATŘI EBENOVÉ

Bratři Ebenové – kapela tří bratří Ebenových (Marek, Kryštof, David) a dalších předních českých hudebníků (Pavel Skála, Jaromír Honzák a Jiří Zelenka). Koncertně hrají průřez tvorbou od prvního alba Malé písně do tmy (1984) až po poslední Čas holin (2014), které je svým obsahem čím dál tím aktuálnější.
V době vydání prvního alba „Malé písně do tmy“ (1984) působila kapela jako bratrské trio – Marek, Kryštof a David a byli na české hudební scéně svým přístupem zcela ojedinělí. Synové významného hudebního skladatele Petra Ebena (1929 – 2007) dostali klasické hudební vzdělání, zároveň však vstřebávali vlivy moderní folkové, jazzové a rockové muziky. Svou schopností čerpat ze všech těchto zdrojů a umění používat různé neobvyklé hudební nástroje, vznikl absolutně netradiční, na české scéně nenapodobitelný „ebenovský zvuk“. Navíc ve spojení s výjimečnými texty Marka byli a doposud jsou Bratři Ebenové na české hudební scéně jedineční.

 

čtvrtek 11. února 2021                              středa 3. listopadu 2021

HUDEBNÍ KOKTEJL FELIXE SLOVÁČKA

Felix Slováček starší, vlastním jménem Antonín Slováček je český klarinetista, saxofonista, hudební skladatel a dirigent. Kromě svého působení v oblasti populární hudby se dobře uplatnil také jako interpret klasického klarinetového repertoáru. Bývalý člen Orchestru Karla Vlacha, dlouholetý sólista Orchestru Ladislava Štaidla (1969–1986) a pozdější šéfdirigent Tanečního orchestru Československého rozhlasu, který dnes řídí pod pozměněným názvem jako svůj vlastní big band.

Připravili jsme pro vás hudební koktejl nejznámějších melodií. Tento koncert je pohlazením po duši, Felix Slováček i klavírista zde předvedou své brilantní umění, které nenechá žádného posluchače chladným. Vydáme se od skladeb Bedřicha Smetany přes Zdeňka Fibicha až ke Karlu Svobodovi, zastavíme se na návštěvě u Antonína Dvořáka, Franze Schuberta a Ferenze Liszta. Naše hudební ochutnávka povede i do zahraničí – až k Oskaru Petersonovi, ve finále pak k E. Morriconemu.

Klavírní doprovod: Vjačeslav Grochovskij jr. / Boris Krajný

 

úterý 9. března 2021                               pondělí 6. září 2021

QUEEN – PŮLSTOLETÍ SLÁVY

YOLO kvartet vznikl jako projekt mladých profesionálních hudebníků se vztahem nejen ke klasické hudbě, ale i k žánrům, které nejsou obvykle se smyčcovým kvartetem spojovány. Díky spolupráci s talentovanými aranžéry jsou tedy na jeho repertoáru skladby nejen z oblasti klasické hudby, ale zastoupeny jsou i rock, pop, jazz nebo aranže filmové hudby.

Netradiční zážitek s hudbou skupiny Queen, netradiční pojetí se smyčcovým YOLO kvartetem ve složení:

Alexander Hledík – I. housle

Jan Drbohlav – II. housle

Evžen Konstantinov – viola

Anežka Kyselková – violoncello

 

úterý 27. dubna 2021

PETR SOVIČ & GRAMOFON

host: televizní moderátorka Daniela Písařovicová

Petr Sovič a Gramofon je unikátní hudební projekt, který začal tak, jak tomu u muzikantů bývá. Na jednom pódiu se potkal zpěvák Petr Sovič s kytaristou Vladimírem Šrámkem a bubeníkem Tomášem Votavou. Během večera zjistili, že je spojuje nejen láska k české hudbě minulého století, ale hlavně chuť společně hrát a nechat působit kouzlo zapomenutých melodií i slavných dobových hitů. Ke spolupráci přizvali živelného klavíristu Jiřího Pavlíka, kontrabasistu Petra Dlabolu a v této pětičlenné sestavě tvoří kapelu „Petr Sovič a Gramofon“.

Od party zapálených muzikantů se ovšem dá čekat, že nezůstane u pouhých cover verzí. Písně Karla Hály, Jiřího Suchého, Karla Černocha, Waldemara Matušky a dalších předních hlasů české hudební scény mají v podání Gramofonu nová jazzová aranžmá. Vždy jde o autorská provedení, jež oživují melodie a příběhy písní české i světové populární hudby 50. až 80. let 20. století. V repertoáru mají své pevné místo i česky otextované skladby takových světových legend, jakými jsou Cole Porter, Duke Ellington, Louis Armstrong či Stevie Wonder.

duben 2021

PoÚtStČtSoNe
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012

Zobrazit dnešní akce

Aktuality

9. března 2021

Aktuálně k pořadům – mimořádná opatření

název pořadu termín konání náhradní termín aktuální stav Livin Free 23.10.2020 27.02.2021 15.10.2021 Můj nejlepší kamarád – Komorní divadlo Kalich 02.11.2020 12.03.2021 20.12.2021 Kočičí hra – Klicperovo divadlo Hradec Králové 11.06.2020 05.11.2020  02.03.2021 21.09.2021 Prague Cello Quartet 11.11.2020 02.02.2021 18.10.2021 Minipárty s Karlem Šípem 18.11.2020 08.04.2021 02.12.2021 Rock&Roll band Marcela Woodmana 16.04.2020 23.11.2020 18.03.2021 23.09.2021 […]

1. září 2020

Pro školy – nabídka

Nabídku kulturních a vzdělávacích pořadů pro školní rok 2020/2021 naleznete v sekci PROGRAM. nabídka školám 2020/2021

29. srpna 2020

Peníze za prodané vstupenky nevracíme!

Vstupné se vrací pouze v případě, že se představení zrušilo úplně bez náhradního termínu. Pokud se představení přesouvá na jiný termín, zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.