Ohlédnutí za letním promítáním

Od roku 2020 letní promítání v plném rozsahu zabezpečuje KLUBCENTRUM. Pro technické zajištění akce byl pořízen data-video projektor, projekční plátno, promítací věž pro zvukovou a projekční techniku, lavičky. Diváci se mohli těšit na celkem 20 filmů pod širým nebem po celé léto až do začátku září, a to vždy ve středu a pátek od 21 hodin. Vstupné na každé promítání bylo stanoveno na 70 Kč. Na místě nechybělo občerstvení, lavičky pro 120 diváků a volný prostor pro ostatní s vlastním sezením. V době nepříznivého počasí se projekce přesunula do kinosálu Roškotova divadla.

V roce 2021 proběhlo letní promítání v parku pod Roškotovým divadlem jako ucelený čtrnáctidenní blok po sobě jdoucích projekcí. Promítalo se vždy od 21:00 hodin za jednotné vstupné ve výši 70 Kč.  Do programu byly zařazeny výhradně české filmové tituly.

Letošní letní promítání se uskutečnilo v půlkruhu u Roškotova divadla před vstupem do Divadelního klubu. Tuto novinku přijala veřejnost více než kladně i přes skutečnost, že odpadla možnost využít k sezení travnatou plochu parku. Tento prostor poskytnul perfektní technické zázemí pro projekční techniku, která byla umístěna na prvním balkóně divadla, bezpečně chráněná před povětrnostními vlivy. Projekční plátno 6 x 3,8 m bylo instalováno zády k opěrné zdi ve vrcholu půlkruhu, vodorovně s boční stěnou divadla. Rozměr plátna v tomto prostotu vyniknul výrazněji než v parku. Oproti předchozím létům odpadlo také zdlouhavé stěhování laviček, techniky a potřebného vybavení. Vstup do Divadelního klubu nově zdobí keříky a koberec, na opěrné zdi byly instalovány okrasné závěsné sítě s vpletenými žárovkami. Celkově tak toto prostranství ožilo a díky částečné uzavřenosti vznikla během projekcí příjemná atmosféra „amfiteátru“. Na místě bylo k dispozici 30 laviček a 8 stolů, bezprostředně za dveřmi klubu občerstvení, diváci měli možnost použít klubové toalety. V případě větší návštěvnosti (Zátopek – 191 platících) byly využity i židle z Divadelního klubu. Výši vstupného pro jednotlivé filmové tituly určovaly distribuční společnosti a vstupné se tak pohybovalo v rozmezí od 80 do 130 Kč. V případě nepříznivého počasí, které v letošním roce nastalo pouze jednou, se projekce uskutečnila v kinosálu Roškotova divadla. Tato koncepce letních projekcí se osvědčila jako funkční, praktická a zároveň esteticky působivá.

rokΣ počet projekcíΣ počet divákůØ návštěvnostØ vstupné
2020206133170 Kč
2021143182370 Kč
202214120586103 Kč