Zákaz vstupu do sálu s občerstvením

Vydáváme zákaz vstupu do sálu Roškotova divadla – kina Máj s občerstvením.

Komentář: Křup, srk? Ticho! Kino není občerstvení
Znáte to sami. Těžký den a vy se rozhodnete, že si zpříjemníte alespoň večer, třeba návštěvou kina. V litoměřickém kině Máj zrovna dávají film Rocketman o Eltonovi Johnovi. Na pokladně zaplatíte 140 korun za osobu, usadíte se a těšíte se na hudební zážitek. Jenže sotva začne film, slyšíte křup… křup… Křupání popcornu doprovází srkání koly a v nejlepším vám vypálí zornice oka náhle rozsvícený telefon. To když divák před vámi musí nutně zkontrolovat chat. Z filmu nemáte nic, domů odcházíte naštvaní a litujete 140 korun utracených za nic.
V litoměřickém kině a stejně tak v kině ve Štětí je kinokavárna, kde se občerstvení prodává. Provozovatelé kina ale nemohou nájemci nakázat či zakázat, jaké zboží smí prodávat. Řešením by možná bylo zakázat s popcornem a kolou vstup do sálu, ale… Jak říká vedoucí litoměřického kina Michal Špadrna: „Může se to jevit jako problém, ale je to trend a diváci to vyžadují. Pokud to zakážeme, diváci nám odejdou jinam.“
Zároveň dodává, že problémem jsou i nohy na sedačkách a to, že uvaděčky bohužel nemají žádnou pravomoc, jak neposlušného diváka z kina vykázat. Před pár týdny řešili případ, kdy náctiletá slečna znečišťovala sedačku a na upozornění nereagovala. Nakonec museli zavolat hlídku strážníků.
Kina se stále modernizují a snaží se divákům nabízet vetší komfort. Měl by se ale „zmodernizovat“ i divák, protože celý ten problém je pouze o lidech. Vy, kteří nedokážete akceptovat základy slušného chování, rušíte ostatní, znečišťujete kino a nedokážete na dvě hodiny vypnout telefon, zůstaňte raději doma. Ostatní diváci si o to více užijí představení, vás nebude nikdo okřikovat a spokojené budou obě strany.

A vy, provozovatelé kina, nechcete ze strachu ze ztráty diváků nic zakazovat. Ale udělejte to. Když se nedokáží změnit lidé, změňte se vy. Na operu se s popcornem také nechodí. Klidně zakažte do sálu vstup s občerstvením, rušte telefonní signál, udělejte to! Možná ztratíte pár platících diváků, kteří vaše pravidla nedokáží akceptovat. Možná ale získáte zpět diváky, kteří právě kvůli těm neohleduplným přestali do kina chodit.

leden 2020

8. ledna 2020

Pozvánka na koncerty v divadelním klubu

Srdečně Vás zveme na klubové večery v prostorách Divadelního klubu (dříve Dancing Domino). KLUBCENTRUM ZŘÍDILO DIVADELNÍ KLUB, PŘIPRAVENA JE PĚTICE KONCERTŮ