Divadelní předplatné

BEZRUKÝ FRANTÍK

Divadlo pod Palmovkou Praha

Tomáš Dianiška a Igor Orozovič

Groteska o klukovi, který nemohl obejmout svou milou.
Čáp, který ho nesl rodičům, mu před narozením ukousl ruce, a tak se Frantík narodil bez nich. Jeho upřímné nadšení je však naprosto nakažlivé. A to i v dobách, kdy je optimizmus jediné bohatství, které mu zbývá. Nohama se naučil dělat vše, co dítě potřebuje – vzít kámen a přehodit kostel, pouštět draka, cvrnkat kuličky a taky se prát. Spolužačky nosí krátké sukně, přišla nabídka z obludária a z fronty se vrací další mrzáci. Černo-černá komedie podle skutečného příběhu se soustřeďuje na vypjaté chvíle Frantíkova života, v nichž tvrdohlavý člověk usiluje o vymanění se z daného osudu i prostředí. Na pozadí novodobých českých dějin tak Frantíka čeká veliký zápas o lidskou důstojnost.

Tato inscenace získala nominaci v Cenách divadelních kritiků za Poprvé uvedenou českou hru v roce 2019 a Jakub Albrecht získal Cenu za mužský herecký výkon.

Režie: F. X. Kalba

Hrají: Jakub Albrecht, Adam Vacula, Tomáš Dianiška, Tereza Dočkalová / Barbora Kubátová, Igor Orozovič / Denny Ratajský, Nataša Bednářová

Délka představení: 1:45 hod.

úterý 15. března 2022

NA ZLATÉM JEZEŘE

Agentura Harlekýn Praha

Ernest Thompson

Romantická komedie upřímně dojímá i baví.

V kouzelném prostředí na březích Zlatého jezera tráví léto starší manželé. Věčně brblající, nepraktický a naschvál i doopravdy zapomínající profesor v penzi Normen a jeho chápající žena Ethel, starající se o muže i domácnost s neutuchajícím půvabem a noblesou. Příjezd dcery Chelseay s partnerem a jeho tvrdohlavým synkem Billym pomůže Normenovi vystoupit náhle z letargie a všechny zaskočí svým příkladem: Vždycky je čas na život, i ten nejobyčejnější, začít se znovu prát.

Režie: Vladimír Strnisko

Hrají: Ladislav Frej, Simona Stašová, Marika Procházková, Vasil Fridrich / Jan Teplý ml., Jaromír Nosek / Karel Zima, Jakub Jan Černý / Filip Antonio / Michal Pazderka / Kryštof Zapletal

Délka představení: 2:45 hod včetně přestávky.

středa 13. dubna 2022

VRATKÁ PRKNA

Studio Ypsilon Praha

Arnošt Goldflam

Herecký svět i život zmenšené do divadelního vzorku, lehce ironický, ale i sebeironický pohled zvenku či zevnitř. Tak trochu smutná komedie z divadelního prostředí. Vždyť prkna, co znamenají svět, jsou občas nečekaně vratká. A přesto pořád lákavá…

Režie: Arnošt Goldflam

Hrají: Jiří Lábus, Jaroslava Kretschmerová, Petr Vršek, Daniel Šváb, Lenka Šebek Loubalová, Roman Mrázik, Barbora Skočdopolová / Jiřina Vacková, Martin Bohadlo / Miroslav Chloupek

Délka představení: 2:15 hod.

pondělí 23. května 2022

PO KONCI SVĚTA

Divadlo Bez zábradlí Praha

Dennis Kelly

Po konci světa je hra stresující, láskyplná, dětsky hravá, vášnivá i napínavá. Krásná Luisa se probudí vedle Marka, který jí zachránil život. Alespoň tak to Mark Louise tvrdí, ta o tom však začne brzy pochybovat. Jenže odporovat Markovi se nevyplácí. Z oblíbené a silné ženy se stává oběť a z introvertního muže násilník, který se před ničím nezastaví. Civilizační nánosy morálky a slušnosti v izolaci rychle mizí a dochází doslova k bitvě o přežití. Dokážou na horské dráze vypjatých emocí, humoru a napětí přežít jeden druhého? Kam až může vést posedlost v lásce?

Představení je vhodné pro diváky od šestnácti let.

Režie: Tomáš Mašín

Hrají: Sarah Haváčová, Karel Heřmánek ml.

Délka představení: 1:30 hod.

pondělí 20. června 2022

SATURNIN

Městské divadlo Zlín

Zdeněk Jirotka

Prvorepubliková elegance a hravost jazyka. Sluha s kamennou tváří vyvolává úsměv. Humorné scénky a slovní průpovídky sluhy Saturnina, jeho pána Jiřího, tety Kateřiny, Milouše, doktora Vlacha a slečny Barbory… Saturnin je zkrátka pojem. Ne náhodou zvítězila tato kniha před casem v anketě Kniha mého srdce. Pro režiséra Jana Bártka ovšem není jen sérií líbivých slovních obratů. V zamyšlení doktora Vlacha o koblihách, jejich svištění vzduchem a skupinách lidí, kteří k této otázce přistupují různorodě, vidí vystihnutí přístupu k životu. Co tedy dělat se svými životy? Jen tak sedět, nebo se zvednout a taky už konečně začít nabízené pečivo metat na zkoprnělé lidi bez fantazie?

Režie: Jan Bártek

Hrají: Zdeněk Julina, Marek Příkazký, Lucie Rybnikářová, Eva Daňková, Radovan Král, Radoslav Šopík, Pavel Leicman

Délka představení: 2:20 hod včetně přestávky.

leden 2022

17. prosince 2021

Zahájen předprodej divadelní sezóny jaro 2022

únor 2022: BEZRUKÝ FRANTÍK – Divadlo pod Palmovkou Praha březen 2022: NA ZLATÉM JEZEŘE – Agentura Harlekýn Praha duben 2022: VRATKÁ PRKNA – Studio Ypsilon Praha květen 2022: PO KONCI SVĚTA  – Divadlo Bez zábradlí Praha červen 2022: SATURNIN – Městské divadlo Zlín

6. prosince 2021

Na období leden – duben 2022 otevíráme kurzy jógy

Zájem hlaste mailem na fiedler@klubcentrum.cz nebo telefonicky na číslo 736 413 530. Kurzovné činí 800 Kč pro cvičení v Kulturním domě a 900 Kč pro cvičení v Základní umělecké škole. Rezervace míst a bližší informace podá Tomáš Fiedler.