ZUŠ Jaroslava Kociana

Zobrazit události na tomto místě

ZUŠ Jaroslava Kociana
Smetanova 1500

ZUŠ Jaroslava Kociana poskytuje základní umělecké vzdělávání v jednotlivých uměleckých oborech a připravuje pro studium na středních a vysokých školách uměleckého zaměření a na konzervatoři.

Škola je plně organizovaná, čtyřoborová (obor hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický) s maximální kapacitou 960 žáků. Byla založena v roce 1939 jako Městská hudební škola a v prvním školním roce měla 74 žáků. Ředitelem se stal tehdy čtyřiadvacetiletý žák M. Jaroslava Kociana Antonín Šimeček. Za dlouhou dobu od svého založení prošla škola složitým vývojem.  S neustále rostoucím počtem žáků musela řešit problematiku prostor pro výuku, proměňoval se též rozsah výuky v jednotlivých uměleckých oborech a měnil se též název. Ústecký rodák, houslový virtuos a pedagog Jaroslav Kocian zapůjčil r. 1943 škole své jméno a v roce 1961 se její název změnil na Lidovou školu umění Jaroslava Kociana, přičemž se výuka rozšířila na všechny čtyři umělecké obory tak, jak je známe dnes. Od roku 1994 nese škola název, který přetrval až do dnešní doby, tedy Základní umělecká škola Jaroslava Kociana.

Od 1. února 2003 sídlí škola v nové budově, ve které našly všechny vyučované obory adekvátní prostorové dispozice. Jejich výuka probíhá v samostatných oddílech budovy s potřebnými vyučovacími a skladovacími prostorami. Je zde též koncertní sál s kapacitou 180 míst, malé divadélko s kapacitou 40 míst, výtvarné ateliéry, taneční sál, zkušebna orchestrální a souborové hry a poslechové studio. Budova je čtyřpodlažní, je opatřena bezbariérovým přístupem a výtahem.

Ve spolupráci s Nadačním fondem Mistra Jaroslava Kociana a Klubcentrem města Ústí nad Orlicí škola pořádá Kocianovu houslovou soutěž (mezinárodní soutěž pro mladé houslisty do šestnácti let) a Heranovu violoncellovou soutěž (mezinárodní soutěž pro mladé violoncellisty do šestnácti let).

únor 2019

29. ledna 2019

Předprodej vstupenek na představení Čochtan vypravuje Divadelní společnosti Josefa Dvořáka bude zahájen v pondělí 4. 2. 2019.

19. prosince 2018

Výběrové řízení na pronájem divadelní restaurace v Ústí nad Orlicí

KLUBCENTRUM v Ústí nad Orlicí, jako pronajímatel, vypisuje výběrové řízení na pronájem divadelní restaurace pod Roškotovým divadlem v Ústí nad Orlicí, Husova ul. 1062 – kavárna, restaurace, salónky, kuchyň + přípravna, sklady, umývárna nádobí, chodby, záchody, zázemí o celkové výměře 557,22 m2 a inventář v majetku Města Ústí nad Orlicí a KLUBCENTRA. Uchazeči předají své nabídky v zalepené obálce […]