Nezlomní

Po devatenácti letech vytrvalostního závodění stojí Michael (Mark Wahlberg) naposled na startovní čáře. Během následujících šesti dnů a nocí se na mistrovství světa Adventure Racing v Dominikánské republice ještě jednou pokusí dovést svůj tým vítězně do cíle. V náročném terénu napříč divokou přírodou ho ale kromě překážek čeká i jedno překvapivé setkání. Narazí na opuštěného psa, který se k němu přidá a stane se součástí týmu. Na 700kilometrové trati pak mezi ním a Artušem, jak křížence erdelteriéra pojmenuje, vznikne silné pouto. Věrnost a oddanost čtyřnohého společníka ohromí nejen Michaela, ale i ostatní členy. Všichni si sáhnou daleko za hranice svých sil a závod jim začnou komplikovat zranění. Brzy se ale ukáže, že společně jsou nezlomní. Skutečný příběh odvahy a přátelství, ve kterém oblíbený herec Mark Wahlberg a toulavý pes Artuš dokazují, že největší vítězství v životě se často obejdou bez medailí, málokdy však bez boje. Nejtěžší překážky ale vytvářejí nejsilnější pouta, navíc na místech, kde by to čekal málokdo. I v nebezpečném terénu latinskoamerické džungle. Zdá se to jako těžko uvěřitelný příběh? Ale on se doopravdy stal!

Dobrodružný / Drama, USA, 2024, 107 min., české titulky

Kino Roškotovo divadlo