Barbora Poláková

Bára Poláková je pětinásobnou držitelkou hudebních cen Anděl, které ji přinesla první dvě její alba. V květnu roku 2023 vyšla její třetí deska ON/OFF. Je autorkou či spoluautorkou textů i hudby a spoluautorkou námětů svých videoklipů. Jeden z nich, klip ke skladbě “2-8-5” ocenila i porota Music Ally Sendbox v Londýně. Oficiální youtube kanál Barbory Polákové má v tuto chvíli dohromady 98 milionů shlédnutí.

V posledních letech je doma spíše na hudebních než divadelních pódiích, jako herečka se ale představila hned v několika úspěšných filmech: Bábovky, Prvok, Šampón, Tečka a Karel, Kvarteto nebo Krajina ve stínu. Za poslední dva získala nominaci na Českého lva. V březnu 2024 se pak objeví společně s Lukášem Příkazkým v hlavní roli filmu Prázdniny s Broučkem. K filmu Bábovky a k filmu Mazel a tajemství lesa vytvořila společně s Davidem Hlaváčem titulní písně „PoloVina“ a “Voda“.

Hudba je pro Báru i cestou otevírání a podpory celospolečenských témat volajících po pozornosti nás všech – písní “Domů”, ve které se spojila s Danem Bártou, se zapojila do kampaně Díky pěstounství. Společně s rapperem Katem nahrála titulní skladbu “Jediná vteřina” k dokumentu 13. minut, který se stal součástí preventivní kampaně proti nepřiměřené rychlosti jízdy autem. Bára je dlouhodobým ambasadorem Centra Paraple a Sociální kliniky a spolupracuje také s Greenpeace.

Až uvidíte holku, která sjíždí pražské ulice na onewheelu, oblečená do vlastní udržitelné “Poď si” značky, nemůžete se splést – je to Bára Poláková.

koncert v rámci akce ÚSTÍ NAD ORLICÍ 2024 - Město v pohybu

Hudba Mírové náměstí
8.června
21:00 hodin
VSTUP ZDARMA