Blanka Šrůmová, Jan Sahara Hedl a Něžná noc

Zpěvačka BLANKA ŠRŮMOVÁ vystupovala v devadesátých letech se skupinou Tichá dohoda, se kterou vydala celkem 12 alb a 2x byla nominována na Zpěvačku roku (Ceny Akademie 1993, 94). Jejími nejznámějšími hity se staly písně Marioneta a Večírek osamělých srdcí. Následovala dvě alba sólová: Neviditelná (2001, Sony Music) a Underground (2005,Saturn). Poté vystupovala se svojí kapelou a zúčastňovala se různých projektů. Zatím poslední sólové EP Divokej Praha-západ vydala v roce 2014 u Warner Music.
JAN SAHARA HEDL je český zpěvák, textař a písničkář, vystupoval s DG 307 a také se svojí skupinou Duševní hrob. Zakladatel a autor písní skupiny Precedens – s Martinem Němcem, se kterou nazpíval známou píseň Tisíc jmen. Po odchodu se věnoval vlastní
tvorbě. Jako textař psal nadále pro Báru Basikovou (Souměrná, atd.), Kamila Střihavku (Když se snáší déšť, atd.) a další interprety. Nadále spolupracuje s Michalem Pavlíčkem na jeho projektech (Excalibur, Obraz Doriana Graye nebo na sólovém albu Pošli to tam). Jejich nejnovějším společným počinem je titulní píseň do romantické komedie Ženská na vrcholu s názvem Tohle není pláč (2019).
Sólová alba:
Tajnej svatej (1994)
Šílený pondělí (1995)
Matka Zebra(2001)
S Blankou se potkali v roce 2014. Brzy založili vlastní kapelu Něžná noc, a jejich první společné album dostalo název „Neměj strach“ podle stejnojmenné písně. Obsahuje 12 původních skladeb. (vyd. Galén Praha, 2016) a vyšlo i na vinylu. Bylo oceněno časopisem Rock and Pop (1.místo jako Album roku 2016). Skupina byla navržena na Žánrové ceny Anděl 2017 v kategorii Rock and pop. Druhé album vyšlo v březnu 2018 opět u Galénu pod názvem Tak se věci mají. Skupina k němu natočila videoklip Jasnej den (k vidění na youtube). Ve vinylové verzi bylo vydáno v květnu 2019.
Sahara byl již třikrát navržen jako Osobnost roku na Radiu Beat (2019).
Po šesti letech existence kapela mění obsazení a od září nastupují noví spoluhráči Aleš Zenkl (basa) a Pavel Attel (bicí), se kterými se Blanka potkala již během své kariéry ve skupině Tichá dohoda. Pětici doplňuje také Janův dřívější spoluhráč z Precedens, fenomenální kytarista Tomáš Valášek (2020). Nejlepším zážitkem jsou živá vystoupení, kus české hudební historie, dvě charismatické osobnosti, propojení jejich hlasů, kvalitní písně a zajímavá interpretace.

Kapela Něžná noc:
Blanka Šrůmová – klávesy, zpěv
Jan Sahara Hedl – kytara, zpěv
Tomáš Valášek – elektrická kytara
Aleš Zenkl – basa
Pavel Attel – bicí

koncert v rámci akce ÚSTÍ NAD ORLICÍ 2023 - Město v pohybu

Hudba Mírové náměstí
10.června
18:45 hodin