Famílie

Joe DiPietro

Když se Nickovi rodiče odstěhují na druhý konec Spojených států, zůstává svobodný mladík pod bedlivým dohledem svých babiček a dědečků z matčiny i otcovy strany. Každou neděli je k nim pozván na oběd. A protože jsou jeho prarodiče italského původu, vyznačují se tyto rodinné sešlosti kromě skvělého jídla i velmi vřelou, živou atmosférou. Na jedné z návštěv Nick oznámí fantastickou novinku: dostal pracovní nabídku, po které tolik toužil. Jeho povýšení má ale jednu podmínku, která u rodinného oběda vyvolá velké pozdvižení a spustí lavinu dalších událostí.

Ve skvělé komedii DiPietro přibližuje divákům vztah dvou odlišných generací a s laskavým humorem projevuje pochopení pro obě strany. Jednotliví členové rodiny a bláznivá atmosféra rodinných setkání jsou natolik autentické, že se bude nejeden divák cítit jako doma a možná k němu i zavane vůně italské kuchyně!

Režie: Juraj Herz

Hrají: Carmen Mayerová, Miloš Vávra, Ludmila Molínová, Zdeněk Maryška, Lukáš Rous, Aneta Krejčíková / Vanda Chaloupková

Divadlo Na Fidlovačce Praha, 125 min., divadelní předplatné podzimní sezóny 2023, zbývající vstupenky v předprodeji a hodinu před začátkem představení u pokladny divadla

Divadlo Roškotovo divadlo
26.žáří
19:30 hodin