Hodinářův učeň

Nad kolébkou novorozeného Urbana stojí tři sudičky: dobří duchové osudu Rodovít a Rodovoj, vedle nich pak zlá sudička Lichoradka. Zatímco Rodovít s Rodovojem mluví o bohatství a lásce, Lichoradka o chudobě a nekonečných strastech. Čí sudba bude silnější? Z Urbana se opravdu záhy stává sirotek, kterého asi nečeká nic dobrého. Ale jen do té doby, než se ho velmi zištně ujme lakotný mistr Hodinář. Uvěřil totiž svému snu, ve kterém bylo Urbanovi přisouzeno velké jmění. Hodinář je přesvědčen, že když ho ožení se svou dcerou Laurou, bude Urbanovo jmění i jeho jměním, když jsou teď „jedna rodina“! Před svatbou jej ale Lichoradka schválně varuje: v den svatby má prý Hodinář umřít… Hodinář dostane strach a rozhodne se proto Urbana poslat do světa pro hodinky, o kterých nikdo neví, jestli vůbec existují, pro hodinky, které umí varovat před smrtí. Pokud je nepřinese, Laura se jeho ženou nikdy nestane. Urban se vydává na dalekou cestu, na níž musí překonávat překážky, které mu zlý osud (v podobě Lichoradky) chystá. Díky svému hodinářskému umu a dobrému srdci, ale i díky radám dobrých duchů osudu Rodovoje a Rodovíta, Urban nakonec všechny překážky i nástrahy překoná, hodinky získá a může se vrátit za svou milou Laurou.

Zdroj: Evolution Films – oficiální text distributora.

Pohádka, Česko a Slovensko, 2019, 102 min.

Kino Roškotovo divadlo
25.srpna