Ian Paice & Purpendicular

Legendární zakládající člen Deep Purple Ian Paice zamíří do Ústí nad Orlicí!

Ian Paice, člen kapely Deep Purple, společně s kapelou PURPENDICULAR přijede 9. prosince do KD v Ústí nad Orlicí a přiveze program největších hitů slavných Deep Purple!

Koncert kapely PURPENDICULAR s Ianem Paicem je jednou z mála příležitostí vidět opravdovou legendu z bezprostřední blízkosti a přímo ucítit dotek rockové historie.

Ian Paice v době, kdy DEEP PURPLE nepracují ve studiu nebo nejsou na koncertech, vyráží na turné s mladšími muzikanty. Dost často při tom padá otázka, proč vlastně tyto akce absolvuje, když to určitě pro něj není žádná nutnost. On sám pro to má docela jednoduché vysvětlení – hraní jej pořád neskutečně baví. Určitě roli hraje také to, že se Ian na pódia rád střetává i s dalšími muzikanty a sestava jeho doprovodné kapely obsahuje jména, která na rockové scéně mají už také hodně za sebou. Sám Paice při různých příležitostech odehrál živá vystoupení s mnoha dalšími muzikanty počínaje Ericem Claptonem, Bruce Dickinsonem, Brianem Mayem z QUEEN, John Paul Jonesem z LED ZEPPELIN a mnoha dalšími.

Přestože je Ianovi letos 75 let, je nesmírně aktivní a s DEEP PURPLE natočili v době lock downu album cover verzí oblíbených písní jednotlivých členů kapely, které nese název „Turning to Crime“.

120 min., cena vstupenky v předprodeji 690 Kč, na místě 790 Kč

Hudba Kulturní dům