Luboš Pospíšil & 5P – acoustic Live

Matador české hudební scény s hlasem, který si nespletete, prožívá jedno z nejšťastnějších období své více než čtyřicetileté kariéry. Po turné k zásadnímu albu Soukromá elegie (které získalo zlatou desku!) a po retrospektivním turné Route 66 k supraphonskému 13CD kompletu předloni vstoupil do Beatové síně slávy… a teď sklízí všechny ty plody a ocenění v sálech od Šumavy po Ostravu, stále častěji vyprodaných. „V předvečer“ sedmdesátin si v říjnu 2019 nadělil své první živé album v kariéře s názvem Ostrava !!! Live. V jeho duchu a hlavně v duchu kulatin, kterých se dožil vloni v září, se nese aktuální šňůra, která nabízí průřez celou protagonistovou kariérou – publikum se samozřejmě dočká osvědčených písniček ze zlaté éry (Tenhle vítr jsem měl rád, Soukromá cesta do nikam), ale i novinek z posledního CD Soukromá elegie nebo novodobé hitovky Tak vznikla zem.

Do Ústí nad Orlicí přijedou 5P Luboše Pospíšila v lehce netradiční polo-akustické sestavě:
Luboš Pospíšil – zpěv, kytara
Ondřej Fencl (m.j. Schodiště, V. Merta, J.Hrubý, Marsyas…) – klávesy, kytary, zpěv, kapelník
Michal Hnátek (divadlo Elf, Jan Hrubý a trio…) – perkuse, vokály
Jakub Červinka (m.j. Sto zvířat) – baskytara, vokály
Ondřej Klímek (m.j. Vltava, Kamil Střihavka…) – saxofony, flétny

Generační bariéry rozmetává síla kolektivu, kapela semknutá kolem Pospíšila hraje s radostí, byť některé písně jsou starší než někteří účinkující muzikanti. A možná právě proto. Alba aktuálních 5P ověnčují pozitivní novinářské ohlasy, ale i na svou dobu slušné prodeje, v souvislosti s CD Soukromá elegie mnoho recenzentů psalo o „nejlepším albu od dob A nestřílejte na milence“. Turné střídá turné, ročně odehraje L.P. kolem stovky koncertů… Jako by těch křížků nebylo 70, ale dvakrát méně.

klubový koncert, 90 min., přeložený z 28.1.2020 a 19.4.2021

Hudba Divadelní klub