Lucie revival

Nejúspěšnější český revival Lucie koncertující napříč republikou i na Slovensku založilo na podzim 2005 pět zkušených muzikantů – zčásti studentů, zčásti absolventů hudebních konzervatoří. Díky přesvědčivému frontmanství Ondřeje Fencla a jednomu z nejlepších českých bubeníků Tomáši Markovi (10 let v Kollerbandu, dvě turné jako člen skutečné Lucie!) si může pražský revival dovolit opravdu věrnou interpretaci veškerých hitů jako jsou Amerika, Černí andělé, Oheň, Daniela… Sbírkou zvadlých růží a Poraněnými anděly pak připomene i související Wanastowi vjecy. Z předlohy kapela vychází v maximální možné míře, často angažuje i virtuózní houslistku Hanu K. Vyšínskou (Inflagranti), aby se přiblížila zvuku „Lucie v opeře“.

V letech 2011-14 seděl za bicí soupravou Lucie revivalu Štěpán Smetáček, mj. dvorní bubeník Wanastowých vjecí, před ním Pája Táboříková, dnešní zpěvačka Kollerovy Jasné páky.

Zúčastnění hudebníci si uvědomují, že správný muzikant by neměl pouze reprodukovat, proto jsou v první řadě aktivně činní v úspěšných autorských kapelách 5P Luboše Pospíšila, Oskar Petr Marsyas, Vladimír Merta a Jan Hrubý trio, Petra Janů band, Schodiště ad.

koncert v rámci akce ÚSTÍ NAD ORLICÍ 2022 - Město v pohybu

Hudba Mírové náměstí
31.května
21:00 hodin
VSTUP ZDARMA