STO ZVÍŘAT

Kapela STO ZVÍŘAT vznikla v roce 1990 a stala se průkopníkem tehdy u nás téměř neznámých žánrů ska a rocksteady. Vycházela z tehdejší vlny anglických kapel jako Madness, Specials nebo Selecters. V porevoluční době, která přála spíše undergroundovým kapelám, přišla s veselými melodiemi, tanečními rytmy a s mimořádně kvalitními texty Tomáše Belka. S tímto koktejlem posléze doplněným i o reggae nebo swing se už 33 let drží na špičce jak klubové, tak festivalové scény. Devítičlenná úderka má za sebou více jak 2400 koncertů u nás, ve Spojených státech, Francii, Německu, Švýcarsku, Belgii a Slovensku. Na svém kontě má 12 řadových alb a nespočet účastí na různých kompilacích. Rovněž se věnuje pravidelně natáčení klipů, kterých má v archivu okolo dvacítky. V posledních letech nastoupilo do kapely několik výrazných mladých muzikantů, kteří přinesli novou energii. Kapela se nachází v tuto chvíli zřejmě ve své vrcholné formě, o čemž svědčí nejen reakce fanoušků, ale i odborné kritiky.

koncert v rámci akce ÚSTÍ NAD ORLICÍ 2023 - Město v pohybu