Vanua2

Základ Hladíkova Blue Effectu pokračuje jako Vanua2.

„Na tuzemské hudební scéně se zjevilo nové jméno, které má našlápnuto mezi špičky.“ MF DNES

„Skvělý „sealovský“ hlas zpěváka Yannicka, hudba plná energie a plného zápalu, vynikající hráčské schopnosti všech členů.“ Novinky.cz

„Silný vokál, který podrží zkušená kapela. Jejich sound je světový.“ Deník

Rytmika legendárního Blue Effectu, bubeník Václav Zima a baskytarista Wojttech Říha. To je základ nové české kapely Vanua2. Dvojici muzikantů doplnil kytarista a zpěvák se „sealovským“ hlasem Yannick Tevi, pocházející z ostrova Vanuatu a kytarista Roman Helcl (November 2nd, Janet Robin).

Pětice muzikantů, která osciluje mezi popem a rockem s kořeny ve world music, měla premiéru na vyprodaném koncertě v pražské Malostranské Besedě. Od té doby se jim kalendář zaplnil klubovými a festivalovými termíny a hudební recenzenti o nich hovoří jako o velkém objevu. Návaznost kapely na Blue Effect stvrzuje i to, že se o ni manažersky stará Zlata Hladíková, manželka Radima Hladíka. „Kdo má rádi pop šmrncnutý world music a hlavně hlas, ze kterého leze mráz po zádech, určitě si je přijďte poslechnout,“ láká na koncert Zlata Hladíková.

Vanua2 má na svém kontě 2 EP a v současné době se chystá jejich sedutové album.

koncert 3. adventní neděle v rámci Ústeckého adventu 2022

11.prosince