Vzpomínka na Marsyas

Břímě, S Luisem, Zmzrlinář, Marsyas a Apollón, Dětský šaty, Dům z obilí, Hrnek, Nebeská brána, Slunce a déšť, Příště se ti radši vyhnu, Větrem nech se vést a další nesmrtelné klasiky v podání osiřelého bandu, jehož protagonista je toho času na dlouhodobé zdravotní dovolené.
Na „Kalandrovky“ si stejně jako na koncertech s Oskarem Petrem troufá kapelník a člen poslední sestavy Marsyas z roku 2014 Ondřej Fencl, nejkrásnější perly od Zuzany Michnové předvede fenomenální Barbora Červinková, která by  mohla být vnučkou Zuzany Michnové, tedy „má do třiceti nedaleko“. Hrnek a kultovního Zmrzlináře pak frontman a frontwoman zvládnou společně, s dopomocí zdatných kapelních vokalistů.

Sestava je silná:
Barbora Červinková (Jazz Elements, Divadlo Semafor, Pocta Z. Navarové) – zpěv
Ondřej Fencl (5P LP, Schodiště, Mňága a Žďorp, V. Merta…) – klávesy, akustická kytara, zpěv Matěj Morávek (Vlasta Redl band, Team-Palo Habera…) – elektrické kytary, vokály
Jakub Červinka (Etc, Lili Marlene, Sto zvířat…) – baskytara, vokály
Jakub Nývlt (Sto zvířat, 5P Luboše Pospíšila, Inflagranti…) – bicí

Kapelník Ondřej Fencl dodává: „Barunka už léta se svými Jazz Elements vyráží dech příznivcům Nerez s pořadem Pocta Zuzaně Navarové, nedávno na Mělníku jsem byl svědkem toho, jak z ní byl nadšený i sám Zdeněk Vřešťál. Nyní Bára napodobí jinou zásadní ženu českého folku, což jí jde podobně autenticky. Vězte, že když zavřete oči… uslyšíte Marsyas. Kapela je skvělá, elitní čeští sidemani, já slibuju, že do toho dám naprosté maximum a srdce, Barča zpívá tak, že vás to rozpláče. Mně se to stalo, když jsem ji předloni doprovázel na její vlastní svatbě, kde si dvě klasiky Marsyas střihla – což odstartovalo naši spolupráci. Máme rádi výzvy a takhle je jako hrom. Oskar o tom ví, drží palce a zdraví Vás.“

koncert v rámci akce ÚSTÍ NAD ORLICÍ 2023 - Město v pohybu