MĚSTSKÉ SLAVNOSTI ČEKÁ ZMĚNA

Městské slavnosti Město v pohybu – týden dobré pohody projdou inovací. Uskuteční se v tradičním termínu na začátku června, letos od 3. do 8. 6., program ovšem oproti předešlým rokům dozná změn. První tři dny ze šestidenních slavností nabídnou nové i osvědčené akce. Pondělní program proběhne na Malé scéně a nabídne divadlo, film i muziku. Dětský den outdoorových aktivit v Cakli se uskuteční v úterý odpoledne a večer zde bude znít country muzika. Úplnou novinkou bude středeční akce Stoluj[ou] připravovaná ve spolupráci s ústeckým rodákem Ondřejem Kobzou. V podvečer se v Kostelní ulici prostře dlouhý stůl pro sousedskou večeři, na kterou každý příchozí něco přinese, aby pohostil souseda. Ale nebude se pouze večeřet, mělo by se také hrát a zpívat a navzájem povídat.   

Zbývající polovina slavností, od čtvrtka do soboty, již bude mít tradiční programové schéma, které zahrnuje zejména koncerty na Mírovém náměstí a sobotní divadelní pohádky pro děti na Kociánce včetně pouťových atrakcí na ruční pohon. Slavnosti nebudou ochuzeny o školní sportovní aktivity, otevřená sportoviště pro veřejnost a o další osvědčené doprovodné akce. V rámci hlavních večerních programů se představí např. Bára Poláková, Livin Free, Meki Tribute aj.

Zároveň ústecká radnice připravuje v termínu 13. a 14. září akci Město plné chuti čili Koštuj[ou]. Akce bude zahájena pátečním koncertem skupiny O5&Radeček. Hlavní část food festivalu se uskuteční v sobotu na náměstí, kde bude možné ochutnat pokrmy z tradiční i netradiční gastronomie nebo regionální pivo. Celý den doplní hudební doprovodný program.

město v pohybu

květen 2024

PoÚtStČtSoNe
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Zobrazit dnešní akce

Aktuality

5. května 2024

LAUREÁTEM KOCIANKY JE FRANCOUZKA SORA LAVORGNA

V uplynulém týdnu hostilo Ústí nad Orlicí již 66. ročník Kocianovy houslové soutěže. Slavností zahájení se uskutečnilo ve sváteční středu 1. května před Základní uměleckou školou Jaroslava Kociana, ve které se soutěž tradičně koná. Samotným zahájením soutěže opět provedla ředitelka soutěže Lenka Lipenská společně s předsedou odborné poroty a patronem soutěže Pavlem Šporclem a starostou našeho […]

7. dubna 2024

MĚSTSKÉ SLAVNOSTI ČEKÁ ZMĚNA

Městské slavnosti Město v pohybu – týden dobré pohody projdou inovací. Uskuteční se v tradičním termínu na začátku června, letos od 3. do 8. 6., program ovšem oproti předešlým rokům dozná změn. První tři dny ze šestidenních slavností nabídnou nové i osvědčené akce. Pondělní program proběhne na Malé scéně a nabídne divadlo, film i muziku. Dětský […]